Autorid: Best Marketing, Marianne Liibert • 22. mai 2020

VIDEO: Eestis kasutatakse täna enneolematut reklaamlahendust

Täna kella 21-ni kasutatakse Eestis lennujaama juures välireklaampinnal suitsevat reklaamlahendust, mille kõrgem eesmärk on suunata inimesed tervislikemate eluviiside juurde. Tossav reklaam pani inimesed hädaabinumbrile helistama.

Välireklaamile puhuti elu sisse

Spordikauplus Rademar alustas eelmisel nädalal teavituskampaaniaga #stressistdressi, kus kutsutakse põnevate sõnamängude ja visuaalide abil inimesi stressi leevenduseks sportima.

Loe lisaks: Nädala kampaania: #stressistdressi

Täna kella 7.00 st pandi üks välireklaam elama, et anda veel paremini edasi mõtet, et “Kui toss väljas, mine jooksma!”. Päästeametit on erilahenduse osas teavitatud. Kohal käis ka tuletõrje, kes ettevõtmise ohutuses veendus.

Loovlahenduse töötas välja reklaamiagentuur Tabasco, fotograaf oli Ken Oja. Vaata, milline tossav reklaam välja näeb:

Inimesed helistasid hädaabinumbrile

Häirekeskus kirjutas oma Facebooki lehe seinal, et nad on reklaamiga seoses saanud täna peaaegu kakssada kõnet.

"TÄHELEPANU: Oleme täna, 22. mail hädaabinumbril 112 saanud pea paarsada kõnet seoses Tallinnas Tartu maanteel tossava reklaamtahvliga. Tegemist on reklaamifirma poolt kasutatava tossumasinaga ja seda kasutatakse kuni 22. mai õhtuni. Videost on näha, milline inimesi häirinud reklaam välja näeb," kirjutas Häirekeskus.

Häirekeskuse vastutava Martin Kajaste sõnul oli Häirekeskusel info tossumasina kasutamisest küll olemas, kuid kahjuks ei olnud sellest teadlik laiem avalikkus. "Täname kõiki tähelepanelikke inimesi, kes Häirekeskust teavitasid. See on õige, et märgates ohtu teavitatakse hädaabinumbrit 112. Loodetavasti õnnestub reklaami paigaldajatel edaspidi inimesi selgemini teavitada, et tegemist pole reaalse ohuga."

Kampaania suunab tervislikult pingeid maandama

Väga paljud Eesti inimesed on stressis, mida põhjustab pingeline töö, halb kodune õhkkond, aga ka näiteks mure enda või lähedase tervise pärast. Stress viib aga depressioonini, mida kogeb Maailma Terviseorganisatsiooni andmetel oma eluea jooksul 15-20% inimestest. Noorte inimeste surma põhjuste seas on suitsiid teisel kohal ja 50% nendest suitsiididest on põhjustatud depressioonist.

Praegu on depressioon puuet ja töövõime kaotust põhjustavatest haigustest leviku poolest veel kolmandal kohal, kuid ennustuste kohaselt tõuseb see 2030. aastaks esimesele kohale.

Sageli haaratakse stressi leevendamiseks valed vahendid, ent tegelikkuses on kõige tervislikum pingemaandaja mõõdukas sport ja liikumine. Kehas vallanduvad endorfiinid ehk õnnehormoonid toimuvad meditatsioonina, aitavad lõõgastuda ja annavad parema une.

Jaga lugu
Bestmarketing.ee toetajad:
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700