Ekspress Grupi reklaamitulu on surve all, aga digi päästab päeva
Baltimaade juhtiva meediakontserni Ekspress Grupi 2025. aasta I kvartali majandustulemused näitasid vaatamata keerulisele majanduskeskkonnale eelmise aasta sama perioodiga võrreldes jätkuvat kasvu digitaalses äris.
Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu
Foto: Erlend Štaub
Ekspress Grupi 2025. aasta I kvartali müügitulu kasvas aastases võrdluses 5%, ulatudes 17 miljoni euroni. Samas kontserni kasum enne intresse, makse, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) vähenes 0,2 miljoni euro võrra 0,2 miljoni euroni. Digitaalsed tulud kasvasid samuti 5% ja moodustasid 84% kontserni kogukäibest. Digitellimuste arv Balti riikides suurenes 12%, ulatudes I kvartali lõpuks 236 000 tellimuseni.
Digitaalsete tellimuste arvu kasv on hea tulemus arvestades Baltimaade majanduses kestvat keerulisemat aega, nendib Ekspress Grupi juhatuse esimees Mari-Liis Rüütsalu.
Tallinna börsifirma Ekspress Grupp on kohustatud kuue kuu jooksul müüma 2022. aastal ostetud Leedu uudisteportaali Lrytas. Leedu majandusväljaanne Verslo žinios uuris, kelle kätte võiks portaal sattuda.
Tartu Ülikooli Narva kolledžisse tullakse õppima üle Eesti– mitte ainult diplomi pärast, vaid sellepärast, et teha karjääri valdkonnas, mis päriselt huvitab. Õppekava “Ettevõtlus ja digilahendused” ühendab ettevõtluse, tehnoloogia ja praktilised oskused viisil, mis kõnetab nii ettevõtjaid, värskeid koolilõpetajaid kui ka neid, kes soovivad teha karjääripööret.