• 21.05.24, 11:42

Kaubamärgina saab kaitsta vaid uudset ja originaalset videot

Moodsate kaubamärkide seas on ka selliseid, mis kujutavad liikumist. Video kujul esitatava liikumismärgi kaitsmisel peab aga meeles pidama, et näidatav liikumine eristaks taotlejat teistest turuosalistest. Hiljuti lükati Euroopa Liidus üks liikumismärk tagasi just põhjusel, et sel puudus uudsus ja originaalsus.
Liikumismärke saab Eestis registreerida alates 2019. aastast, aga Eesti ettevõtjad pole paraku uut tüüpi kaubamärkide võimalusi veel avastanud.
  • Liikumismärke saab Eestis registreerida alates 2019. aastast, aga Eesti ettevõtjad pole paraku uut tüüpi kaubamärkide võimalusi veel avastanud.
  • Foto: EUIPO
Hiljaaegu taotles Prantsuse ettevõte Savencia SA Euroopa Liidus liikumismärki.

Seotud lood

Uudised
  • 07.03.24, 14:06
Igale kaubamärgitaotlusele peaks eelnema põhjalik eeltöö
Advokaadibüroo COBALT vandeadvokaat ja patendivolinik Liina Jents selgitab, mida peaks tegema enne kaubamärgi taotluse esitamist, milline on ja ei ole sobiv kaubamärk, ja kelle kohustus on seda eeltööd teha.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.11.25, 12:52
Eliis Pärna-Kundla: ChatGPT-le tehti USAs telereklaam, aga AI ise turundajatele telerit ei soovita
Tehisintellekt muudab kõike, alates sellest, kuidas me töötame ja suhtleme, kuni selleni, kuidas me reklaamime. Ometi püsib tõde, et brändi ei ehitata ilma inimesteta. OpenAI värske kampaania kinnitab seda hästi ja näitab, et isegi tehnoloogiaettevõtted rõhutavad nüüd inimlikkust, mitte masinat.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Best Marketing esilehele