Telia, Maailmakoristuspäev, Tartu Loodusmaja ja Tallinna Ülikool kutsuvad 29. jaanuaril kõiki inimesi ja ettevõtteid osalema digitaalsel koristuspäeval, et enda nutiseadmed kasututest failidest ja andmetest puhtaks teha.
Kliendilehed, e-reklaamid, listikirjad, lugemata sotsiaalmeediateated e-postkastis ning kasutamata kontod jätavad kõik oma jalajälje.
Telia Eesti tehnoloogiajuhi Andre Visse sõnul on digitaalsel koristuspäeval mitu eelist. “Ühest küljest aitab koristuspäevast osavõtt vabastada nutiseadmete salvestusruumi ning muuta seadmed kiiremaks. Teisalt aitab kasutuna seisva digisisu kustutamine vähendada otseselt CO2-jalajälge, mis omakorda annab panuse keskkonnahoidu.”
31. jaanuaril toimub Eestis taas digitaalne koristuspäev, mil ettevõtted, asutused ja tuhanded inimesed asuvad oma nutiseadmeid ja IT-süsteeme vabastama digiprügist. Digikoristuspäevaga saavad liituda kõik huvilised.
Password 2020 esinejate hulka lisandus tehnokratt ja Zone Media infoturbe evangelist Peeter Marvet, kes räägib oma ettekandes vastutustundlikust digiturundusest.
Kumb on keskkonnasäästlikum, kas reklaamkataloog paberkandjal või internetis? Vastus sellele küsimusele pole kaugeltki lihtne. Järjest rohkem räägivad turundajad üle maailma digitaalsest saastest. Pole välistatud, et tulevikus näemegi vastutustundliku ettevõtte reklaamkanalite seas pigem loodussõbralikke trükiseid kui digireklaame.
Olgu toode ümbrise sees nii hea kui tahes, ent kui pakend selle ümber pole köitev, võib kaup potentsiaalsetele ostjatele ikkagi märkamatuks jääda. Kindel on see, et huvitav ja pilkupüüdev pakend tekitab emotsioone ning jääb paremini meelde ehk pakend pole ammu enam ”lihtsalt pakend”, vaid midagi palju enamat.