Best Marketing • 12 märts 2020

Üritusturunduse sektor vaevleb tõsistes raskustes

Eestis ja mujal maailmas leviv koroonaviirus on pannud Eesti üritusturundajad tõsistesse raskustesse.

Foto: Photo:Marko Mumm

Enamik üritusi on tänaseks Eestis tühistatud või edasi lükatud, millest tulenevalt on üritusturunduse sektor sattunud enneolematusse kriisi, ütles Turundajate Liidu tegevjuht Maarit Mäeveer. "Sarnaselt turismisektoriga on üritusturundajad sattunud kriisi eesliinile. Kuna Eesti ürituste korraldamise sektor koosneb peamiselt väikeettevõtjatest, siis on reaalne oht, et paljud neist ei ela kuni poole aastast tühja perioodi üle ja on juba sattumas pankroti äärele. Kuna teenuse kulubaasi suurim osa on tööjõuga seotud kulud, siis ei ole võimalik ka märkimisväärselt kulusid kokku hoida," selgitas Mäeveer.

Üritusturundusagentuuri Jolos tegevjuht Martin Rauam lausus, et löögi all pole ainult agentuurid, vaid kõik teenusvaldkonnad, mida ürituse korraldamisel vaja on – toitlustus, majutus, toimumiskohad, tehniline teenindamine, kultuuriline programm jne. "Tuhanded üritusturunduses töötavad või valdkonnast sõltuvad inimesed on juba täna olukorras, kus töö seisab. Mure inimeste tervise ja samas ka töökohtade pärast on suur ning loodame väga, et riik on valmis sektorile appi tulema, et kõik need inimesed ei satuks niigi keerulisel ajal veel raskemasse olukorda," märkis ta.

Rauam lisas, et viimastel aastatel on üritusturunduse sektor teinud rahvusvahelisel areenil väga suure läbimurde ja asunud Eesti ettevõtete teenuseid ka eksportima, mistõttu mõjutab antud olukord ka riigi ekspordivõimekust.

"Kogu selle juures loodame südamest, et viirusepuhang peagi vaibub ja teeme omalt poolt selleks kõik oleneva. Üritusturundajad on valmis igakülgseks koostööks Terviseametiga ja nõus jälgima nende poolt ettekirjutatud soovitusi ja reegleid ürituste läbiviimisel," kinnitas ta.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700