Mõistlik joomine laastaks alkoholitööstuse

Briti turundusportaal WARC viitab raportile, mille kohaselt kaotaksid Inglise alkoholibrändid pea 40% oma aastatulust, või hinnanguliselt 13 miljardit naela, kui tarbijad suudaksid kinni pidada ametlikest soovituslikest kogustest.

Alkoholiuuringute Instituudi (the Institute of Alcohol Studies) ja Sheffield’i Ülikooli analüüs leidis, et kõigest 25% elanikkonnast, kes joovad rohkem kui soovituslik maksimum (kuni 14 ühikut nädalas – ligikaudu 3,5 liitrit õlut või poolteist pudelit veini) tagavad 68% alkotööstuse aastatulust.

Veelgi enam - 4% inimestest, kes tarbivad alkoholi kahjulikes kogustes (rohkem kui 35 ühikut naiste puhul ja rohkem kui 50 ühikut meeste puhul), moodustavad ligi veerandi (23%) tööstuse müügitulust.
Tulemused on viinud teadlased järeldusele, et paljudel tootjatel ja jaemüüjatel on „tugev majanduslik stiimul, kindlustamaks suurt alkoholi tarbimist, et kasumis püsida“.

„Alkohol põhjustab Inglismaal iga aasta 24 000 tuhat surma ja üle 1,1 miljoni hospitaliseerimise, mis läheb Inglismaa Tervishoiuametile maksma 3,5 miljardit naela. Selle kahju vältimiseks kehtestatud minimaalne ühikuhind ja alkoholiaktsiisi tõstmine on saanud igal sammul alkoholitööstuse vastuseisu osaliseks,“ tõdes Alkoholiuuringute Instituudi poliitikaanalüütik ja raporti juhtivautor Aveek Bhattacharya.
„Meie analüüsi kohaselt mõistavad alkoholitootjad, et ülemäära joovate inimeste arvu vähenemine mõjuks neile majanduslikult laastavalt,“ lisas ta.

„Valitsus peaks mõistma, kui palju on alkoholitööstusel efektiivse alkoholipoliitika tõttu kaotada ning olema teadlikum nende poolt tehtavatest katsetest nurjata sisulised tegevused läbi lobitöö ja vabatahtliku partnerluste pakkumise.“

Vastuseks kriitikale ütles alkoholitööstuse esindusühingu Alcohol Information Partnership kõneisik, et alkoholi tarbimine väheneb ja et ühing toetab projekte kahjuliku joomise vastu võitlemiseks, vahendab The Guardian.

„Oleme veendunud, et “üks lahendus kõigile” lähenemine ei aita ja karistab suurt osa inimestest, kes naudivad alkoholi mõistuse piires,“ ütles ta.

Allikas

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RUTHIE BELLE otsib TURUNDUSJUHTI

Ruthie Belle OÜ

22. veebruar 2019

HARIDUSE INFOTEHNOLOOGIA SIHTASUTUS otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus

17. veebruar 2019