Silja Oja • 4. mai 2018
Jaga lugu:

Rahvusvaheline disainiagentuur Bond avas Tallinnas stuudio

Nils Kajander  Foto: Tiphaine Vasse

Lisaks Helsingile, Dubaile ja Londonile on Soome juurtega disainiagentuur Bond nüüd maandunud ka Baltikumis.

„Soomes tuntakse Eesti vastu suurt huvi, tihti räägitakse teie digitaalsest ühiskonnast, edukatest idufirmadest ja paljust muust. Fakt on see, et Helsingi ja Tallinn on tänasel päeval teineteisele lähemal kui eales varem, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt,“ ütleb disainiagentuuri Bond tegevjuht ja üks asutajatest Arttu Salovaara. Salovaara usub, et areng jätkub ning et varem või hiljem reaalsuseks saav Talsinki lisab sellele vaid hoogu: „Vaadake kas või Malmö-Kopenhaageni piirkonda! Just sellepärast me soovimegi olla mõlemal pool lahte, et pakkuda parimat teenindust kogu piirkonnale.“

„Samal ajal mõistetakse paljudes Eesti firmades, et neil oleks võimalik laiendada tegevust rahvusvahelistele turgudele ja seal edu saavutada. Kuna Eesti turg on väga väike, siis tihti tundub, et see ei õigusta põhjalikke investeeringuid disaini ja brändingusse,“ märgib Bond Balticsi kaasasutaja ja tegevjuht Nils Kajander. Eestis juba mõnda aega elanud ja eesti keelt valdava soomlasena on Kajander jälginud viimaste aastate arenguid ning märganud üha enam julgustavaid näiteid, kuidas varem riskivabas ja väikesemahulises võtmes tegutsenud ettevõtted on astunud julgemaid samme ja investeerinud tootekuvandisse – ning tänu sellele teinud hüppe välisturule ja seal ka edu saavutanud.

„Just siinkohal me soovimegi oma panuse anda! Kuigi Eestis on häid disainiagentuure, on siit seni puudunud tõeliselt rahvusvaheline tegija,“ rõhutab Kajander. „Meie stuudiod Helsingis, Dubais, Londonis ja nüüd ka Tallinnas tegutsevad ühtse meeskonnana. See ei tähenda üksnes eri piirkondadest pärit talentide, oskuste ja kontaktide kasutamist, vaid ka suuremat kogemuste pagasit ja paljusid läbiproovitud töövõtteid.“ Bond Balticsi tegevjuht usub, et kõik see peaks olema klientidele kasulik, olenemata sellest, kas klient soovib võtta suuna rahvusvahelisele turule või astuda järgmise sammu Eesti turul.

Eesti disainer ja Bond Balticsi asutajaliige Alina Luther ütleb, et uus agentuur eristub teistest ka klienditeeninduse poolest: „Nagu agentuuri nimigi vihjab, on meile väga oluline bonding ehk kliendiga sooja ühenduse loomine. See on just see, mida meie, eestlased, tihti eirame, kas pole? Samuti arvan, et kuigi Eestil on vaieldamatult pikad ja lugupidamist väärivad traditsioonid, näiteks graafilise disaini alal, on meil mitmes aspektis siiski veel palju õppida.“

Bond Balticsi asutajate hulka kuulub ka Moskvast pärit suurte kogemustega disainer Ivan Khmelevsky, kes varem töötas loovjuhina ühes Venemaa tuntumas disainiagentuuris The Bakery.

„Kui me Bond Balticsi meeskonda kokku panime, tuli suurem osa avaldusi mitte Eestist, vaid paljudest kohtadest üle maailma, alates Buenos Airesest ja lõpetades Singapuriga. Ma ei usu, et selle põhjuseks oli ainult meie agentuuri rahvusvaheline tuntus ja maine. See on ehe näide huvist, mida Eesti vastu rahvusvaheliselt tuntakse!“ selgitab Salovaara.

Ajast, mil Soome juurtega loovagentuur viimati Eesti turul tegutses, on juba aastaid möödas. Nils Kajanderi sõnul on Bond Balticsil hea meel seda muuta.

Bond Creative Agency

Asukohad: Helsingi, Dubai, London, Tallinn.

Töötajaid: 36, kümnest rahvusest.

Valik kliente: Paulig, Tallink Group, North Star Film Alliance, S Group, Khalifa University, Microsoft, Royal Restaurants, Dubai Design Week, Flow Festival, Helsinki Philharmonic Orchestra, Moomin Characters.

Asutatud: 2009. aastal Helsingis, asutajateks Jesper Bange, Aleksi Hautamäki ja Arttu Salovaara.

Auhinnad: üle 30 rahvusvahelise disainiauhinna (näiteks D&AD, The Dieline ja The Type Directors Club).

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Jekaterina Molotkova
Jekaterina MolotkovaBest Marketingi juht-toimetajaTel: +372 5620 6764jekaterina@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com