Autor: Marianne Liibert • 27. august 2020

Selgusid loovkonkursi Balticbest 2020 võitjad, lisatud järelvaatamise link

Esimest korda Balticbesti ajaloos kommenteeris ja hindas žürii shortlist'is olevaid töid online-otseülekande vahendusel. Kokku anti konkursil välja 37 auhinda, neist 13 kulda.

Balticbesti ajaloos oli see esimene kord, kui žürii otseülekande vahendusel töid hindas ja kommenteeris - tavaliselt žürii käest tagasisidet ei saa.
Autor: Marianne Liibert

Turundus- ja loovusfestivali Balticbest 2020 võitjad kuulutati välja 26. augustil online-otseülekande vahendusel. Tööde esitajad said otseülekande ajal kuulata ja vaadata, kuidas žürii nii nende endi kui ka konkurentide töid kommenteeris ja hindas. Nimelt vaatas žürii otseülekande ajal üle kõik shortlist'is olevad tööd. Otseülekanne koosnes kolmest hindamissessioonist ja võitjad selgusid iga sessiooni lõpus.

VAATA KÕIKI BALTICBEST 2020 VÕIDUTÖID SIIT

"Balticbest toimus seekord uutmoodi. Esiteks said agentuurid oma töödele reaalajas tagasisidet - tavaliselt zürii käest tagasisidet ei saa. Olen ise päris paljudes züriides osalenud ja ka seekord sai kinnitust vana tuttav probleem - zürii ei saa esitatud tööst hästi aru, need pole piisavalt selgelt vormistatud. Loodetavasti jõudis see probleem nüüd agentuuridele selgesti kohale, kui nad nägid, kuidas zürii oli raskustes töödest aru saamisel," kommenteeris Balticbesti produtsent Hando Sinisalu.

JÄRELVAATA BALTICBEST 2020 OTSEÜLEKANNET SIIT

Parool: bb2020

Sinisalu lisas: "Teiseks saadavad reklaamikonkursse alatasa igasugu vandenõuteooriad kokkumängu ja sohitegemise osas. Seekord oli kõigil osalejatel võimalik veenduda, et hindamine oli aus ja mingit sohki ei tehtud."

Balticbest toimus 7. korda. Otsepilti edastati Topauto salongist Tallinnas, tehnilise poolega oli abiks Babahh Media.

Läti agentuurid võidukad

Kokku andis Balticbesti žürii tänavu välja 37 auhinda, neist 13 kulda, 11 hõbedat ja 13 pronksi. Enim auhindu said Läti agentuurid. Kõige rohkem auhindu viis konkursilt koju Nord DDB Riga, ent enim kuldasid võitis Publicis Riga.

Eestisse tuli tänavu kaks kulda - Tabascole tõi kulla Rademarile tehtud #stressistdressi kampaania printreklaam ning Öölooma pakendidisaini eest läks kuld Newtonile.

Nagu tavaks on saanud, siis kõik Balticbesti kullad saadab Best Marketing tasuta edasi konkursile Epica Awards.

Kokku esitati sel aastal Balticbesti konkursile 164 tööd, millest jõudis finaali 75. Enim töid esitati graafilise disaini kategoorias ning kõige rohkem töid saadeti konkursile Leedust. Lisaks Leedule esitati töid Bosnia ja Hertsegoviinast, Horvaatiast, Eestist ja Lätist.

Traditsiooniliselt selgub pärast Balticbesti ka Baltic Agency Ranking, mis avaldatakse 1. septembril 2020.

Best Marketing tänab Balticbest 2020 toetajaid Topauto AS-i, Babahh Media OÜ-d ja KNM Eesti OÜ-d.

Jaga lugu
Bestmarketing.ee toetajad:
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700