Jaga lugu:

Kohalike omavalitsuste kommunikatsioonijuhid lõid koostöövõrgustiku

Rae vald võõrustas möödunud nädalal esimest korda peetud KOV kommunikatsioonijuhtide koosviibimist, kus osales 60 valdkonna tegijat üle Eesti rohkem kui pooltest omavalitsustest. Kohtumise eesmärgiks oli saada tuttavaks kolleegidega ning panna alus võrgustikule, misläbi tulevikus oleks lihtsam üksteisega praktilisi kogemusi vahetada.

Kohtumisel rääkisid oma igapäevatööst omavalitsuse kommunikatsiooni korraldamisel Eesti ühe kiiremini areneva valla, Rae valla kommunikatsioonijuht Kertu Laadoga ja üle kahekümne aasta pikkuse valdkonna kogemusega Valdur Vacht, kes töötab Keila linna pressiesindajana. Lisaks oli külla kutsutud Merlis Nõgene kommunikatsioonibüroost Callisto, kes andis osalejatele ülevaate sellest, millist abi saab pakkuda omavalitsusele kommunikatsioonibüroo. Päeva lõpetas kohtumise ajal viimaseid päevi riigihalduse ministri ametit pidanud ja varem ise kommunikatsioonibürood juhtinud Janek Mäggi näidetega suhtlusest kohalike omavalitsustega enda ministriks oldud aja vältel.

Võõrustaja rollis olnud Laadoga sõnul tekkis idee säärase kohtumise korraldamiseks aasta algul aset leidnud omavalitsuste suurimal foorumil - linnade ja valdade päeval, kus ühe töötoa teemaks oli just kohaliku omavalitsuse bränd ja identiteet. „Niinimetatud tõejärgsel ajastul, kus inimesed võõranduvad ühe rohkem ka laiast meediast on oma kanalite arendamine ja nende usaldusväärsuse säilitamine ühe kohaliku omavalitsuse jaoks väga oluline. Praktikaid, kuidas seda tehakse aga on üle Eesti väga erinevaid ja võimalus kolleegidega mõtteid vahetada on väga tänuväärt,“ sõnas Laadoga.

Osalejate vahel peetud aruteluringis kujunesid olulisemateks teemadeks valdade liitumisel tekkinud ’teie-meie’ kommunikatsioon ning tõdemus, et liitmise läbi teinud asutused ja töötajad vajavad ühtsete eesmärkide teadvustamiseks tõhusamat sisekommunikatsiooni korraldust. Lisaks märgiti, et ühe KOV maine kujundamisel mängivad olulist rolli selle kõik allasutused, mis tõttu on oluline teha pidevalt tööd ka asutuste vahelise infoliikumise tagamisel. On omavalitsusi, kes sisekommunikatsiooni parandamise osas on ette võtnud mitme-aastase horisondiga koolitustegevusi ja päeva jooksul saadi üksteiselt ka mitmeid muid praktilisi näiteid, kuidas kommunikatsiooni tööd oma asutustest paremini korraldada.

Eesti Linnade ja Valdade Liidu algatusel ning Rae valla kutsel toimunud esimene kohtumine ei jää viimaseks ning osalejad leppisid kokku, et järgmine kohtumine toimub haldusreformi raames suurima ühinemise läbi teinud Saaremaa vallas juba sügisel.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831marianne@bestmarketing.ee
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988kristi@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee