Maarit Eerme • 24 aprill 2019

Nitro: Internetti toodetud video on olulisem kui teleklipp

Havasi meeskonnast välja kasvanud videoproduktsioonitiimi Nitro produtsentide Laura Reimanni ja Siim Supsi sõnul on tänapäeval internetti toodetud videod olulisemad kui teleklipid. Seda seetõttu, et veebis elavad klipid tunduvalt kauem.

Nitro meeskond  Foto: Rauno Liivand

Nitro meeskonna sõnul on aastaid hoitud kontrasti teleklipi ja muude videote vahel suurena, väites, et teles peab klipp olema eriti kvaliteetne ja seetõttu on seda ka kallim toota. „Reaalsus on, et praeguseks on need maailmad teineteisele lähemal kui kunagi varem. Videod, mis on toodetud internetti, on tegelikult isegi olulisemad kui teleklipid,“ rääkis Siim Sups. Ta lisas, et kuna veebiklippe on võimalik näidata brändi omakanalites, levitada globaalselt ning veebi jääb klipp igaveseks (versus teles oldud limiteeritud eetriaeg), siis näeb sellist klippi kokkuvõttes laiem ja suurem sihtgrupp.

Laura Reimanni hinnangul kasvab online’is esitletavate videote kvaliteet, sest klippide vaatamiseks kasutatav tehnika on juba niivõrd tasemel. „Nii et soovitame turundajatel ajaga kaasas käimiseks oma prioriteedid üle vaadata.“

Kui mõelda sellele, mis üldse teeb ühe video tõesti heaks, siis Reimanni ja Supsi sõnul võiks iga video endas kanda sõnumit ja jutustada lugu. „Hea video haarab esimesest sekundist. Sellel on läbimõeldult seotud audio ja video,“ rääkis Sups.

Palju on omavahel võrreldud ka printi ja videot ning selles osas soovitab Nitro tiim panustada siiski videosse, sest liikuv pilt on atraktiivsem ja võimaldab edastada rohkem emotsioone.

Kõige olulisem oleks juba enne filmimise algust teada, mis plaanid klipiga tulevikuks on. Erinevatel platvormidel võivad formaadid väga palju erineda. Kõige lihtsam näide on, et filmitakse peamiselt horisontaalselt, aga kui hiljem oleks vaja hoopis vertikaalset videot ja sellega varem arvestatud ei ole, siis võib väga palju materjali kaduma minna.

Reimann ütles, et sõltuvalt kliendi eelarvest leitakse video jaoks alati sobivaim lahendus. „Ühte stsenaariumit on võimalik lahendada kümmet viisi. Oluline on lõppsõnum. Kui vaja, ehitame Kumusse kas või lennujaama,“ tõi Laura näite.

Hea video võib maksta 1500 või 55 000 eurot. Kõik algab ideest, millele hakatakse müüri laduma. Videot hakkavad kujundama tellija soovid ja võimalused ning režissööri nägemus, mille produtsent üheks tervikuks vormimisel silma peal hoiab. Väga olulised read on idee loomine, tehnika, meeskond, montaaž ja graafika.

Kes on Nitro?

Produtsentide Laura Reimanni ja Siim Supsi sõnul sümboliseerib Nitro kiirust – kiire reageerimine ja kiirete lahenduste pakkumine. Lisaks tähendab nimi veel plahvatusohtlikkust ja jõudu. „Sobitume hästi kaasaegsesse maailma, kus tahes-tahtmata on kiire eluviis ja kiire tarbimine saanud reegliks,“ rääkis Reimann.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700