Parim viis jõulustressi leevendamiseks

Neuroteadus väidab, et just selle muusikapala kuulamine vähendab ärevust kuni 65% võrra.

Kõik teavad, et stressi tuleb leevendada. Kui asjad lähevad tööl, koolis või isiklikus elus keeruliseks, võid närvide rahustamiseks kasutada kõikvõimalikke erinevaid nippe, trikke ja tehnikaid.

Siin on üks teaduspõhine meetod: tee esitusloend kümnest kõige lõõgastavamast laulust, mis maapeal leidub. Heliteraapiad on pikalt olnud populaarne meetod lõõgastuseks ja tervise taastamiseks. Sajandeid on põlisrahvad kasutanud muusikat selleks, et suurendada heaolutunne ja parandada tervislikku seisundit.

Nüüd on UK neuroteadlased välja selgitanud, millised helid annavad kõige parema tulemuse.

Uuring viidi läbi osalejate peal, kes pidid anduritega ühenduses olles võimalikult kiiresti lahendama keerulisi puslesid. Pusled kutsusid esile teatud tasemel stressi, ning osalejad kuulasid samal ajal erinevaid laule kui teadlased mõõtsid nende ajutegevust ja füsioloogilisi näitajaid, nagu pulss, vererõhk ja hingamissagedus.

Uuringu läbi viinud Mindlab Inernational’i dr. David Lewis-Hodgsoni sõnul tõi esikohalugu esile suuremat lõõgastust kui ükski teine tänaseks testitud muusikapala.

Kuulates seda lugu – „Weightless“ – vähenes 65 %-l osalenutest üleüldine ärevus ja nende tavapärased puhkeseisundi füsioloogilised näitajad vähenesid 35% võrra. See on märkimisväärne.

Samavõrd märkimisväärne on fakt, et see laul ongi spetsiaalselt selle jaoks loodud. Marconi Union, kes lõi loo „Weightless“, tegi seda koostöös heliterapeutidega. Selle loo hoolikalt seatud harmooniad, rütmid ja bassihelid aitavad aeglustada kuulaja pulssi, alandada vererõhku ja stressihormooni kortisooli taset.

Kui asi puudutab ärevuse vähendamist, ei saaks panused olla suuremad. Stress kas süvendab või suurendab selliste terviseprobleemide riski, nagu südamehaigused, ülekaal, depressioon, seedeelundkonna probleemid, astma ja palju muud. Veelgi enam teeb muret fakt, et Harvardi ja Standfordi hiljutise uurimustöö kohaselt põhjustab tööstress üksi rohkem surmasid kui diabeet, Alzheimeri tõbi või gripp.

Kui sa tahad, et su keha ja mõistus vastu peaks, pead asjad tähtsuse järjekorda seadma ja endale puhkust andma. Muusika kuulamine on lihtne viis, kuidas võtta maha pingeid, mida tekitavad kõik need pidevad teavitused, täägimised, sõnumid, e-kirjad, kohtumised, koosolekud, tähtajad, mis kõik võivad su stressitaseme kõrgeks ajada, sind tühjaks pigistada ja ärevust tekitada.

Dr. David Lewis-Hodgson sõnas esiloo kohta, et: „Weightless oli nii tõhus, et paljud naised muutusid uimaseks ja autoga sõitmise ajal ei ole selle loo kuulamine soovitatav, sest see võib olla olla ohtlik.“

Niisiis, ära kuula neid lugusid autoroolis, kuid ärevuse leevendamiseks sobivad need hästi:

1.“We Can Fly,” Rue du Soleil (Café Del Mar)

2.“Canzonetta Sull’aria,” Mozart

3.“Someone Like You,” Adele

4.“Pure Shores,” All Saints

5.“Please Don’t Go,” Barcelona

6.“Strawberry Swing,” Coldplay

7.“Watermark,” Enya

8.“Mellomaniac (Chill Out Mix),” DJ Shah

9.“Electra,” Airstream

10.“Weightless,” Marconi Union

Siin on esitusloend, mis kestab umbes 50 minutit (mis on ka alla laetav). Lisaks on olemas „Weightless“ tasuta 10-tunnine versioon, kui on soov pikemalt kuulata.

Allikas: https://www.fastcompany.com/90274251/song-reduces-anxiety-neuroscience

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

KIVILAINE otsib TURUNDUSKOORDINAATORIT

Kivilaine OÜ

28. veebruar 2019

LIVIKO otsib GRAAFILIST DISAINERIT

Liviko AS

25. veebruar 2019