5. september 2017
Jaga lugu:

Tule 22. septembril Mihkel Raua koolitusele “kirjutamine ja avalik esinemine"

Kuidas kirjutada ja avalikult esineda nii, et Sinu sõnum kohale jõuaks?

Mihkel Raud: Kirjutamine ja avalik esinemine

22. september

Täpsem info siit

22. september 2017

Kestus: 1 päev

Milline on mõjus sõnum? Miks seda vaja on? Kas iga sõnum peab mõjus olema? Kuidas esitleda mõjusat sõnumit?Kõik inimesed puutuvad igapäevaselt kokku suhtlemise, kirjutamise ja esinemisega. See võib olla kliendikohtumisel, koosolekul, e-kirja kirjutades, blogipostitust või tweeti kirjutades, intervjuud andes või võõraga tutvudes. Mihkel Raud, eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik, usub, et mõjusalt esitatud sõnum levib kiiremini ja kaugemale ning sellest on kasu nii isiklikul kui organisatsiooni tasandil.Koolitus „Kirjutamine ja avalik esinemine“ on loodud eesmärgiga varustada inimesi tööriistadega, mis aitavad mõjusalt kirjutada ja avalikult esineda.Koolituspäev on intensiivne, kus teooriat illustreerivad Mihkel Raua kogemused ja näited ning praktilised ülesanded.

Koolituse sihtgrupp

Koolitus on mõeldud kõigile, kellel tuleb oma mõtteid teistele inimestele nii kirjalikult kui suuliselt esitleda. Kasu saavad tipp- ja keskastmejuhid, turundus- ja müügiinimesed, avalike suhete valdkonna spetsialistid.Koolituse tulemused

Kirjutamine: koolitusel osalenu

suudab mõtestada kirjutamise olemust, oskab koostada kirjutamise plaani ning selle järgi lõpptulemuseni jõuda,mõistab erinevate kirjutamisvormide struktuure, oskab panna häid ja tabavaid pealkirju ja oskab kirjutada haaravaid algusi ehk nn lead’e,suudab eristada emotsionaalset ning intellektuaalset mustandit ja mõlemat kirjutada,omab selget ülevaadet klassikalistest kirjutamisel ilmnevatest lõksudest ja oskab neid vältida,tunnetab hea lõpu vajalikkust ja suudab selle kirjutada,teeb vahet erinevate formaatide mahtudel,tunneb hea loo mudelit,oskab leida oma kirjutamise “hääle” ja “tooni”,oskab kirjutada sotsiaalmeediasse, tunneb levinumaid blogipostituste tüüpe ja suudab neis orienteeruda.

Avalik esinemine: koolitusel osalenu

tunneb sõnavõttude ja kõnede struktuuri,oskab avalikeks esinemisteks valmistuda, tunneb esinemishirmuga võitlemise tehnikaid,püüda kuulajate tähelepanu, “ehitada” oma idee auditooriumi peas,väldib oskuslikult avalikel esinemistel tehtavaid vigu,loob kuulajaga sideme, suudab kuulajaga samastuda,oskab anda hea intervjuu.

Koolituse tulemusi hinnatakse praktiliste tööde ja arutelude käigus. Koolitusel osalejatele väljastatakse tunnistus.

Koolituse eesmärk

Koolituse eesmärk on osalejad varustada tööriistadega, mida nad oma kui mõtete paremaks edastamiseks kasutada saavad.Osaleja tagasiside:

Indrek Mäe, Äripäev AS, börsitoimetuse ajakirjanik

„Väga hästi struktureeritud ning eluliste ja seetõttu ka meeldejäävate näidetega illustreeritud koolitus. Mihkel Raua puhul oli tunda, et tegemist on oma ala eksperdiga, kes on kogu info väga hästi läbi mõelnud ning iga infokild täiendas eelmist.Koolitusest on kasu nii neile, kes soovivad oma oskusi avaliku esinemise vallas lihvida, kui neile, kes teevad sel teekonnal alles esimesi samme. Kuna hea avaliku esinemise alus Mihkel Raua sõnul oma mõtete kirjapanek, on koolitusest kasu ka kõigile, kelle eesmärgiks on enda kirjaliku väljendusoskuse parandamine.“

Täpsem info siin

Mihkel Raud

Mihkel Raud (sündinud 18. jaanuaril 1969 Tallinnas) on eesti laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik. Raud on mänginud kitarri ansamblites Golem, Metallist, Kulo, Singer Vinger, Ba-Bach, Mr. Lawrence ja Lenna. Raud oli üks kohtunikest saates “Eesti talent” ning “Eesti otsib superstaari”. Mihkel Raud oli TV3 neljapäevaõhtuse jutusaate “Värske Ekspress” saatejuht alates 2008. aasta septembrist kaks hooaega. Alates 2010. aasta septembrist on ta samal kanalil saate “Kolmeraudne” saatejuht.

24. oktoobril 2008 ilmus Raua autobiograafia “Musta pori näkku”, milles kujutab naturalismlikult rokkansamblites mängimise aega 1980. aastatel. Teost on saatnud ülisuur müügiedu: seda ostetud üle 35 000 eksemplari. Aastal 2010 ilmus põnevusromaan “Sinine on sinu taevas” ja 2016. aastal elulooline eneseabiraamat “Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda” ning “Hendrik Sal-Saller: intervjuu iseendaga”.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com