10 august 2016
Jaga lugu:

Loovusekspert soovitab: 6 loovat meetodit uute äriideede leidmiseks

Professor Alistair Fee  

Septembris EBSi magistrantide õppeaasta avaüritusel esinev maailmas tunnustatud innovatsiooniekspert Alistair Fee andis nõu, kuidas äratada ja kasutada loovust oma igapäevatöös ning uute äriideede leidmiseks.

Professor Alistair Fee kinnitusel vajavad nii inimesed kui ka ettevõtted loovust eelkõige selleks, et säiliks ideede värskus ja toimuks pidev areng. “Loovus aitab meil avastada uusi võimalusi ning tänu sellele luua uusi teenuseid, tooteid ja võrgustikke. Tänu loovusele saavad ettevõtted püsida konkurentsivõimelised ning vallutada uusi turge,” rääkis Fee..

Ta tõi välja kuus moodust, kuidas iga päev loovamalt mõelda ning selle abil uusi ideid genereerida:1. Jälgi kõike, mis toimub su ümber: vaata, kas inimesed kannatavad millegi pärast ning mõtle, millised tooted või teenused neid aidata võiks.2. Jälgi kõike, mis puudutab inimeste vajadusi või tegevusmustreid näiteks kohvikutes, piletijärjekordades või internetis ning leia viise nende protsesside lihtsamaks tegemiseks.3. Loe palju erinevate valdkondade raamatuid ja ajakirju ning otsi neist uusi vaatenurki.4. Loo oma ärimudeli visuaalne plaan, mis aitab edasiste tegevuste juures fookust hoida.5. Kasuta ära lõunaseid kohvipause huvitavate inimestega kohtumiseks ja vestlemiseks.6. Korralda põnevates kohtades vabal teemal ajurünnakuid erinevate valdkondade inimgruppidega.Professor Alistair Fee on rahvusvaheliselt tunnustatud kaubandusspetsialist, kes on töötanud kokku rohkem kui 50 eri riigis, viies läbi innovatsiooni ja turunduse töötubasid, mis on abiks nii ettevõtetele, tudengitele kui ka investoritele. 16.-17. septembril esineb Alistair Fee Roosta Puhkekülas EBSi magistritudengite õppeaasta avaüritusel BootCamp

BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831marianne@bestmarketing.ee
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988kristi@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee