Best Marketing • 20 jaanuar 2020

Eesti idufirma palkas kommunikatsioonijuhiks endise Prantsuse presidendi nõuniku

Eesti ettevõte Skeleton Technologies värbas oma kommunikatsiooni- ja valitsussuhete juhiks Prantsusmaa endise presidendi François Hollande’i ja Eesti e-residentsuse programmi avalike suhete nõuniku Arnaud Castaignet.

Skeleton Technologies on valitud USA ettevõtlusajakirja Industry Leaders poolt maailma kümne olulisima rohetehnoloogia idufirma hulka, fotol Arnaud Castaignet.  Foto: Joao Pedro Correia

„Skeleton Technologies on üks Eesti perspektiivikamaid startup-ettevõtteid, kellel on suur ja reaalne mõju võitluses kliimamuutuse vastu, mis on üheks suurimaks väljakutseks kogu maailmale. Olen olnud alati kirglik innovatsiooni suhtes, mis keskendub suurtele ühiskondlikele eesmärkidele ja mul on hea meel sellest nüüd osa saada,“ ütles Arnaud Castaignet. „Ettevõtte asutajatega kohtudes nägin, et nad on valdkonna tõelised ideeliidrid ja väga ambitsioonikad. Meil on ühised väärtused ja maailmavaade. Kõik need põhjused veensid mind selle ettevõttega liituma.“

Castagnet leiab, et Euroopa poliitiline ja majanduslik kontekst on ettevõttele eriti soodsad: väljatöötamisel on Euroopa roheline kokkulepe ja ambitsioonikas tööstusstrateegia, et olla muu maailmaga võrdluses konkurentsivõimelisem ja sõltumatum. Samuti on tema sõnul Skeletoni eeliseks tugev euroopalik identiteet, mis on eeliseks siinsete sidusrühmade ja asutustega suhtlemisel.

Prantslase tööülesandeks ja põhiliseks eesmärgiks saab uuel ametikohal ettevõtte positsioneerimine maailma juhtiva rohetehnoloogia ettevõttena. Samuti on tema eesmärgiks laiendada Skeletoni globaalset võrgustikku ning arendada mõjuvõimu, nähtavust ja mainet.

Castagnet on rõõmus, et saab Eestisse tagasi kolida: „Pärast Eesti e-residentsuse projekti töö lõpetamist ja Brüsselisse kolimist mõistsin üsna kiiresti, et igatsen Eesti elukorraldust, loodust, kultuuri, aga ka siinset entusiasmi ja jah-ma-suudan suhtumisega noorte ettevõtjate kogukonda. Eesti tulevik on väga helge, sest siin on au sees uuenduslikud mõtted ja tugev haridus. Ühinedes Eesti ühe paljulubavama ettevõttega on mul hea meele ka isiklikul tasandil sellesse riiki panustada.“

Arnaud Castaignet asus Skeletoni tööle Brüsselis asuva Euroopa infotehnoloogia- ja telekommunikatsioonisektorit esindava Digital Europe välissuhete juhi ametist. Valitsussuhete kogemust on ta hankinud töötades ÜRO keskkonnaprogrammis ja erinevates Prantsusmaa avalikkussuhetega tegelevates agentuurides.

Skeleton Technologies on grafeenil põhinevate superkondensaatorite ja energiasalvestussüsteemide tootja ja arendaja, mille klientideks on autotööstuse ettevõtted, tööstuslike seadmete tootjad, logistikafirmad ja kosmosetööstuse peatöövõtjad.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700