Silja Oja • 19 oktoober 2018

Euroopa Komisjoni teavituskampaania lühifilm pälvis Cannes’is maineka preemia

Euroopa Komisjoni tellitud teavituskampaania raames vändatud lühifilm „The Loner“ pälvis Cannes’i Corporate Media and TV auhindadel hõbedelfiini.

Tunnustatud noore Poola režissööri Tomasz Konecki lühifilm pajatab üksikust metsavahist, kes leiab armastuse… internetis osteldes:

„The Loner“ oli üks viiest lühifilmist, millega kutsutakse noori osalema #EUandME kampaania raames korraldataval lühifilmide konkursil, mille tähtaeg on 31. oktoobril.

Teavituskampaaniaga #EUandME soovib Euroopa Komisjon noortele teadvustada, milliseid võimalusi, õigusi ja vabadusi Euroopa Liit neile igapäevaselt tagab – olgu siis reisimisel, õpingutel, internetis ostlemisel või karjääri tehes. Kampaania üheks keskseks osaks on lühifilmide konkurss, mis kutsub noori filmitegijaid Euroopa Liidu teemadel kaasa mõtlema ning pakkuma välja filmiideid, mis käsitleksid liikuvust, jätkusuutlikkust, oskuseid ja ettevõtlust, digitaalseid võimalusi või inimeste põhiõigusi.

Selleks, et noortele filmientusiastidele inspiratsiooni pakkuda ning neid konkursil osalema kutsuda, valmisid viie tunnustatud Euroopa režissööri käe all lühifilmid, mis rääkisid eelmainitud õigustest, võimalustest ja vabadustest. Kõik lühifilmid, sealhulgas auhinnaga pärjatud Konecki „The Loner“, on vaadatavad #EUandME kampaania kodulehel europa.eu/euandme/et.

Noorte filmitegijate konkursile saab registreeruda 31. oktoobrini veebilehel europa.eu/euandme/et/yfc. Konkursil selgitatakse välja viis filmiideed, millest igaüks saab auhinnaks 7500.- euro suuruse toetuse filmiidee realiseerimiseks. Veelgi enam – lisaks rahale saab iga võitja endale mentoriks ühe, juba konkursi raames lühifilmi vändanud, tuntud Euroopa režissööri!

Lisainfo:

Andreas Sepp 

KommunikatsiooninõunikEuroopa Komisjoni Eesti Esinduse-mail: Andreas.SEPP@ec.europa.eu

telefon: (+372) 626 44 25

BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700