4. juuli 2017
Jaga lugu:

Sisuturunduse oluline tööriist: lugude jutustamine

Kristjan Hiiemaa  

“Selle abil saame sihtgrupis luua emotsioone. Kui kliendid on emotsionaalselt haaratud, oskavad nad end teiega paremini samastada ja mõistavad teie väärtushinnanguid. Selle tööriista mõte on jutustada brändi lugu erinevate kanalite kaudu ning erinevate vahendite ja meetodite abil,” ütleb Erply asutaja ja tegevjuht Kristjan Hiiemaa.

Lugude jutustamist võib vormistada erinevalt. Selleks võib olla video, pildid või artikkel, mida blogisse riputada. Inimliku mõõtmega sisu arendamine on võtmetähtsusega: tarbijatele jääb informatsioon palju paremini meelde, kui see esitatakse pigem loo kui rea faktide kujul.

Kuid loo jutustamiseks on nii õigeid kui ka valesid viise. Järgnevalt on ära toodud viis peamist põhimõtet, mille kombineerimine teeb loo jutustamise edukaks.

•    Hea sissejuhatus annab publikule esimestest hetkedest teada, mida nad hakkavad kuulama. Selle järgi saavad kuulajad otsustada, kas saadav info vastab nende vajadustele. Kui vastab, tuleb teil veel lugeja kaasa haarata, et nad ei hakkaks seda infot mujalt otsima. Esmalt tuleb visandada olustik. Siin luuakse atmosfäär ja antakse loo kohta olulist teavet tähelepanu köitva pealkirja abil.

•    Kui tähelepanu on võidetud, tuleb pingutada ka uudishimu säilitamise nimel. Kui mainitakse midagi, millest me oleme juba huvitatud või mis tekitab uut huvi, tahame selle kohta rohkem teada saada. Vihjed annavad piisavalt ainest huvi ja uudishimu sütitamiseks. Kasutage seda elementi lugeja janu kasvatamiseks ka oma pealkirjades.

•    Kui lugudes esinevad tugevad tegelased, hakkavad kliendid nendega samastuma. Brändingu olukorras võib tegelasel olla probleem ja publik hakkab talle selle probleemi ületamisel kaasa elama. Looge tegelaskuju, kellega teie kliendid saavad samastuda. Kui teete videoreklaami, sisendab tõeliste töötajate kasutamine näitlejate asemel teie loo suhtes empaatiat. Küsige endalt järgmist: „Kas minu tegelastega saab samastuda?“

•    Kas suudate panna inimesi selle loo üle järele mõtlema? Diskussiooni loomine suurendab teie kampaania populaarsust. Inimesed ei pruugi teie lugu sõnasõnalt mäletada, aga neile jääb meelde, mida nad seda lugedes tundsid. Diskussiooni ärgitamiseks tuleb klientides tekitada emotsioone. Lugejad kasutavad sotsiaalmeedia võimalusi ja tekitavad teie jaoks vajaliku diskussiooni.

•    Loo jutustamise viimane põhikomponent on konflikt. Tavaliselt oleme harjunud konflikte vältima, aga kui järele mõelda, siis seisneb iga lugu konfliktis! See tähendab lihtsalt seda, et esitletakse probleemi, millele järgneb lahendus. Pole vahet, kas salvestate videomaterjali või panete loo paberile – alati tuleb esitleda probleemi ja selle lahendust. Toode või teenus, mida teie pakute, on selles stsenaariumis lahenduseks.

Loo jutustamine muudab teie faktid sihtgrupi jaoks huvitavaks. Kui suudate neile öelda seda, mida nad kuulda soovivad, ja põimida oma sõnumi õige loo ümber, võib loo jutustamine olla üks tõhusamaid turundusnippe.

Siin on ära toodud mõned kuulsaimad näited edukatest lugudest, mille on jutustanud suurkorporatsioonid üle maailma. Kasutage kindlasti neid viit põhimõtet, kui järgmine kord lugu jutustate!

Kristjan Hiiemaa, Erply asutaja ja tegevjuht

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com