Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine. Turundusuuringute kvaliteedis ei tohi teha järeleandmisi
Turundusuuringud on olnud paljudele turundajatele juba aastaid turundusstrateegia loomise elementaarne osa. Olgu siis uuringu fookuseks sihtrühma ostukäitumine kategoorias, konkreetsemalt brändi positsioon kategooria sees või mõni muu probleem, millele vastuse saamine annab kindluse edasisteks tegevusteks ja eelarve planeerimiseks. Iga turundusuuring peab olema valiidne, reliaabne ja representatiivne. Tundub lihtne ja loogiline eesmärk. Samas on viimasel ajal avalikkuse ette toodud mitmeid uuringuid, mida lugedes tekib kohati põhjendatud küsimus, kas kõik need tingimused on ikka täidetud ehk kas info, mida uuring meile annab, on usaldusväärne. Kliendi seisukohalt lisandub veel ka küsimus, kas see, mille eest ma maksin, üldse teenib eesmärki või on minu raha maha visatud ja mind lollitatud?
Taolise olukorra vältimiseks peaks küsitlust välja töötades pöörama tähelepanu mõnele detailile, mis elimineerivad enamuse valdavalt tehtud vigadest:
- Keda ja kus küsitletakse?