Oma tööga pole üldse rahul 32 protsenti inimestest

Oma praeguse tööeluga on väga rahul veerand ehk 15% vastanutest, keskmiselt rahul 53% ja pole üldse rahul 32%, selgus CV-Online Estonia värskest küsitlusest, kus uuriti inimeste rahulolu oma tööeluga ja edasisi kandideerimisplaane.

Tööturu ülevaatest selgus, milline on inimeste rahulolu tööeluga ja kandideerimisplaanid.   Foto: Nik Shuliahin / Unsplash

50% küsitlusest osalenud inimestest vastasid, et on kandideerinud uuele töökohale viimase viie aasta jooksul. Nendest 52% kandideeris viimase poole aasta jooksul, 13% aasta jooksul ning 34% sellest hilisemal perioodil.

CV-Online Estonia turundus- ja värbamisjuht Maris Viires sõnas, et kui võrrelda kandideerimisaktiivsust 2019. aasta ja 2020. aasta juunis, siis sellel aastal on olnud 64% võrra suurem aktiivsus. "Ja eks see kasvab veelgi," lisas ta.

Uue töökoha valikul on inimeste jaoks kõige olulisem endiselt palganumber (81%) ja asukoht (72%). Nendest järgmisena tõid vastajad välja juba pehmemad, ent samuti olulised ja määravad põhjused: toredad kolleegid (38%), ettevõtte sisekliima (38%), arenguvõimalused (38%). Vähem peetakse töökoha valikul oluliseks ettevõttte juhi head mainet ja professionaalsust (16%) ning ettevõtte majanduslikku olukorda (19%).

Tavapärasest madalamale positsioonile on kandideerinud 30% vastajatest, mis on kuue nädalaga tõusnud 43% (enne oli madalamale positsioonile kandideerijaid 17%). Madalamale positsioonile sunnivad kandideerima mitmed asjaolud: sobivate pakkumiste puudumine elupiirkonnas, suurenenud konkurents ja vajadus põhitöö kõrvale lihtsamat lisatööd leida lisatasu eesmärgil.

Viires nentis, et paljud sektorid on taastunud oodatust kiiremini ja õnneks inimestel on tööpakkumiste hulgas võimalik teha valikuid. "Siiski annab kindlasti veel pikalt tunda turismi, hotellinduse, toitlustuse ja meelelahutuse valdkond, kus täna on oluliselt vähem pakkumisi ja mis paratamatult paneb inimesi kohati nördimusega vaatama ka hoopis teise valdkonnna ja oskustepagasiga tööpakkumisi," kommenteeris Viires tööturu praegust olukorda.

Inimesed, kes pole uuele töökohale kandideerinud, tõid peamise põhjusena välja rahulolu oma praeguse tööandjaga (33%) ja rahulolu praeguse ametikohaga (20%). Märkimisväärne osa vastajatest märkis, et ei jaksa uue töökoha otsimisega praegu tegeleda (28%). Kõigest 5% tõi välja, et nad pole kandideerinud uuele töökohale, sest on saanud Töötukassa hüvitise ja võtavad teadlikult rahulikumalt.

Peamised nopped tulemustest:

• Oma tööeluga väga rahul on vaid 15% inimestest ja pole üldse rahul 32%.

• Hüppeliselt on kasvanud tavapärasest madalamale positsioonile kandideerimiste arv. Kui kuus nädalat tagasi oli 17% vastanutest kandideerinud madalamatele positsioonidele, siis nüüd on see protsent juba 30.

• Kandideerimisaktiivsus on kasvanud hüppeliselt. Võrreldes eelmise aasta juuniga on tõus 64%.

• Inimeste jaoks on kõige olulisem praegusel töökohal püsimisel rahulolu tööandjaga.

Perioodil 01.07-07.07.2020 viis CV-Online Estonia eraklientide hulgas läbi küsitluse, kus osales 941 inimest.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700