Silja Oja • 6. detsember 2017
Jaga lugu:

E-residentsuse turundustiimi juhiks sai Piret Reinson

Piret Reinson  

Seni EASi turundust juhtinud Piret Reinson juhib alates oktoobrist e-residentsuse turundus- ja kommunikatsioonimeeskonda. EASi turundust juhib nüüdsest Elina Vilja ning Eesti brändi projekti Liisi Toots.

Alates juunikuust 2016 koostöös Eesti Disainimeeskonnaga Eesti brändi projekti ning EASi turundust juhtinud Piret Reinson liitus käesoleva aasta oktoobrist e-residentsuse programmiga. E-residentsus on täna Eesti tuntumaid projekte maailmas ning läbi selle programmi saame rääkida maailmale oma innovatiivse digitaalse ühiskonna lugu ning aidata ettevõtjaid üle maailma oma äri edendamisel. E-residentsuse turundus- ja kommunikatsioonimeeskonda kuulub täna lisaks Piretile neli inimest: turundusjuht Alex Wellman, avalike suhete juht Arnaud Castaignet, võrgustike juht Adam Rang ja kommunikatsioonijuht Katre Kasmel.

EASi turundust juhib Elina Vilja ning Eesti brändi projekti Liisi Toots. Elina Vilja on EASi turundusosakonnas töötanud alates 2014. aastast, ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli ja omandanud magistrikraadi ettevõtluse ja ekspordi juhtimise erialal. Liisi Toots liitus Eesti brändi meeskonnaga käesoleva aasta märtsikuus. Enne seda töötas ta perioodil 2012-2017 Nordea pangas reklaamijuhina ning enne seda meediaagentuuris Inspired UM projektijuhina. Liisi on lõpetanud Tallinna Ülikoolis reklaami ja imagoloogia eriala.

E-residentsuse programmi kolmanda tegevusaasta lõpuks on Eestil 27 000 e-residenti 143-st erinevast riigist ning e-residendid on loonud 2 847 ettevõtet, kes on maksnud 2,8 miljonit tööjõumakse. E-residentidest 640 füüsilisele isikule on tehtud palgaväljamakseid, mille pealt on makse tasutud 5 miljonit eurot. Kui esimesel tegevusaastal räägiti kümnest miljonist e-residendist, siis tänaseks on selge, et kõige enam lisaväärtust loob e-residentsuse programm ettevõtjatele. E-residentsuse programmi edasine arendamine on fokusseeritud just ettevõtlust ning sellega seonduvaid teenuseid silmas pidades.

21. oktoobril 2014 võttis Riigikogu ühehäälselt vastu seaduse, millega laiendati e-residentsusega kaasnevaid digiõigusi ka välismaalastele. Eesti Vabariik on esimene riik maailmas, mis hakkas alates 2014. aasta detsembrist pakkuma riigi väljastatavat digitaalset residentsust mitteresidentidele. E-resident saab asutada ettevõtte interneti teel, juhtida ettevõtet ise kohal viibimata, tegutseda asukohast sõltumatult. E-residentsus ei anna kodakondsust, maksuresidentsust, elamisluba ja Eestisse või Euroopa Liitu sisenemise luba.

Piret Reinson ja Eesti e-residentsuse tegevdirektor Kaspar Korjus  
Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com