Helen Külaots • 15. detsember 2016
Jaga lugu:

Agentuur Optimist pani eluaegse vangi reklaami sisse

Ekspressi printreklaam AD: Bruno Palmik   Foto: Tiit Blaat

Novembris raadiolainetesse lastud Eesti Ekspressi reklaam on jõudnud otsapidi juba Ads of the World veebilehele. Kampaania teise osana ilmunud trükireklaam Imre Arakaga valiti mõned päevad tagasi parimaks printreklaamiks. Agentuuri Optimist loovjuht Oliver Lomp räägib kampaaniast lähemalt.

Mis on laiemas plaanis kampaania mõte?

Iga eestlane teab Eesti Ekspressi, aga kuna lehe tase on nädalast-nädalasse ühtlaselt tugev, võtavad inimesed nende põnevaid lugusid iseenesestmõistetavana. Kiputakse unustama, millise hinnaga need lood lehte tekivad. Keegi on selle info saamiseks pidanud sattuma väga ebamugavatesse olukordadesse ja võibolla kohati isegi riskinud oma eluga. Kogu kampaaniaga tahame näidata, et Eesti Ekspressi ajakirjanikud teevad seda, milleks lugejad ise ei ole valmis.Eesti Ekspressi raadioreklaam

Kuidas tekkis mõte teha eluaegset vanglakaristust kandvast inimesest raadiohääl?

Esmalt formuleerisime uuesti Eesti Ekspressi loo või lubaduse:“On olukordi, millesse sa ei taha sattuda,inimesi, kellega sa ei tihka kohtudaja kohti, kuhu sa ei pääse.Sa ei peagi.Me teeme seda sinu eest.Eesti Ekspress”Seejärel hakkasime igale kampaania osale sisu mõtlema. Mõtisklesime, kes oleks need inimesed, kellega reeglina tõepoolest kohtuda ei söendaks ning sõelale jäi eluaegne vang. Mõte sellise inimesega suhtlemisest tundus alguses päris kõhedusttekitav, liiatigi pole seda isegi laias maailmas varem tehtud. Oli vaja leida vaid sobiv kandidaat…Eestis istub kinni 41. eluaegset vangi. Miks osutus valituks just Anatoli Nikolajev?

Nikolajev polnud sugugi juhuslik valik. Kuigi esmalt käisid meie mõtteist läbi ka teised nimed, siis ei soovinud me spetsiaalselt siduda kampaaniat inimesega, kelle kohtulahendist ei jää mingit kahtlust, et tegemist on täieliku psühhopaadiga. Nikolajevi keiss on aga ähmane ning tema süü polegi justkui sajaprotsendiliselt tõestatud. Nikolajev esindab seetõttu ideaalselt uurivat ajakirjandust. Keda huvitab, kindlasti guugeldagu - Eesti Ekspressi artiklid sel teemal on äärmiselt põnev lugemine.Kui lihtne või keeruline oli teostada raadioklippi vanglas istuva inimesega?

Keeruline. Esiteks, kuidas saada eluaegse vangiga üldse kontakti? Teiseks, kuidas toimuks lindistamisprotsess? Kolmandaks, kas lugeja veab välja? Viimase hetkeni polnud selge, kas klipp üldse saab teoks. Tähtajad pressisid peale ning klient oli juba valmis minema teist - märksa vähemintrigeerivat teed. Õnneks aitas meid suuresti endine Eesti Ekspressi ajakirjanik Janar Filippov, kes kunagi Nikolajeviga mitmeid artikleid tegi. Tänud talle abi eest!Lõpuks saime kontakti Nikoajevi väljaspool vanglamüüre oleva kontaktisikuga, kellega Nikolajev iganädalaselt telefonitsi vestleb ning tema aitas kokku leppida aja, mil saame Nikolajeviga vestelda. Saatsime vanglasse kirja soovitud tekstiga ning jäime kõnet ootama….Ühtäkki telefon heliseski. Esimene kõne läks aia taha, kuna vangla taustamüra oli nii suur, et Nikolajev ise ei kuulnud midagi ja palus, et helistaks mõni teine kord. Pärast veel mitut luhtunud katset ja lindistamissessiooni saime vajaliku materjali kätte.  Nikolajev oli koostööaldis ja on veel hiljemgi helistanud.Nagu ma aru saan, on see raadioklipp ainult üks osa kampaaniast?

Jah, meie OD- ja printlahendustelt vaatab silma endine allilmaliider Imre Arakas. Samamoodi viib print ja välimeedia meid Donald Trumpi valimiste keskmesse, mis sümboliseerib kampaania “kohti, kuhu sa ei pääse” osa. Ja üllatusi on oodata veelgi.

Agentuur: Optimist

Loovjuht: Oliver Lomp, Magnus Lužkov

Kunstiline juht: Mihkel Mäemat, Bruno Palmik

Projektijuht: Mirjam Simmer

Klipi tootja: Downtown

Ekspressi printreklaam Imre Arakaga:

AD: Bruno Palmik

Foto: Tiit Blaat

 

Ekspressi printreklaam  
Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com