Reklaamide vahendamine internetis tõi priske dividendimakse

Priit Eiber teenis 720 000 eurot omanikutulu ettevõttest iTech Media Solutions. Mullu oli dividendide edetabelis 0,65 miljoni euroga 66. kohal.

Järgneb intervjuu Priit Eiberiga.

Olete kaks aastat jutti kopsaka dividendisumma välja võtnud.

Reklaam on mingil määral justkui tükitöö. Sa reklaamid midagi, see toob sulle kasumit, aga sa ei saa investeerida oma tegevust suuremaks. Seetõttu tuleb kasum välja võtta ja leida investeerimiseks muud viisid.

Kuhu investeerite?

Peamiselt on raha läinud kinnisvarasse Eestis.

Firma on tegutsenud kaheksa aastat. Mis on edu taganud?

Ettevõte on vaikselt kasvanud igal aastal, ka tänavune on eelmisest parem olnud. Eesmärk on olla efektiivne. Kui üks asi juba töötab, siis tuleb saada üha paremaks ja paremaks ning mitte otsida muud tegevust ja uusi väljundeid. Viimasel ajal oleme pühendunud eelkõige suurematele klientidele, sest see on efektiivsem. Enamik kliente on USAst ja Kanadast ning natuke ka Euroopa riikidest.

Meie tegevusala on reklaami vahendamine internetis, müüme teiste ettevõtete tooteid ja teenuseid. Meil on justkui enda toode, mida me ulatuslikult reklaamime, aga tegelikult on see produkt laenatud, selle taust ja kasutajakeskkond tuleb äripartnerilt. Et paremini aru saada, toon näite autotööstusest: on küll mingi automudel, aga tegelikult tulevad selle mudeli osad mingi teise auto tehasest.

Kui te ei tegutseks reklaaminduses, siis milline muu ärivaldkond tundub perspektiivne?

Olen lõpetanud Tallinna tehnikaülikoolis informaatika eriala.

Mul on IT-taust ja ju ma tegutseksin ikka selles valdkonnas. Oma firma müügi peale pole ma mõelnud. Mul on eesmärgid, kuhu pürgida, ja ka tahtejõud on olemas.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!
  • Väinu Rozental

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib KOMMUNIKATSIOONIJUHTI

Eesti Teadusagentuur

25. veebruar 2019

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Eesti Teadusagentuur

03. märts 2019