Efektiivse projektijuhtimise 5 põhimõtet

Fred Krieger
Fred Krieger

Tööhaldustarkvara Scoro asutaja ja juht Fred Krieger jagas BalticBest 2018 konverentsil nõu, kuidas tööd tehes vähemaga rohkemat saavutada. Tema kogemuse järgi tagavad efektiivsuse just need viis põhimõtet.

Mikromanageeri õigeid asju
 
Mikromanageerimine (mis saab kohe palju ilusama kõla, kui seda näiteks “detailidele tähelepanu pööramiseks” nimetada) pole alati halb, kõik oleneb sellest, mille juhtimiseks seda kasutada. Lihtne soovitus: ära mikrojuhi inimesi, situatsioone ega projekte – kasuta seda pigem selleks, et lihvida süsteemide, kvaliteedi ja koolituste detaile.
 
Ole proaktiivne, mitte reaktiive
 
Töökorralduse seisukohast võiks digiajastut ka pideva vahelesegamise ajastuks nimetada. Kõigile neile sõnumitele kohene reageerimine annab mingiks perioodiks rahuldustunde ja loobki illusiooni, et oled justkui palju asju ära teinud, pikas perspektiivis on see aga väga petlik.
 
Proaktiivsus tähendab seda, et me lahendame probleeme, mitte ei kustuta “tulekahjusid”, keskendume olulisele, mitte ei tegele juhuslikult kõige kõvemat helisignaali andvate olukordade lahendamisega. Lisaks annab proaktiivsus palju parema ülevaate sellest, kus me parajasti oleme. Kui reaktiivne lähenemine annab olukorrast ainult fragmenteeritud ülevaate, siis proaktiivsus võimaldab näha suurt pilti, et saada selge ülevaade. Hea uudis on see, et proaktiivsust saab õppida ja arendada.
 
Usin sebimine ei tähenda produktiivsust
 
Rööprähklemine ei taga samal määral efektiivsust kui keskendumine ühele selgele ülesandele. Veel hullem – see võib kahjustada meie aju rohkem kui kanepi suitsetamine ja samas kiirendada läbipõlemist. Ole oma ettevõtte töökultuuri osas kriitiline – kas see õhutab või isegi eeldab multitaskingut? Sellisel juhul ei aita isegi see, kui läbipõlemise äärel kaastöötajad puhkusele saadate, sest see annab vaid ajutise leevenduse. Pigem muuda süsteemi!
 
Loovus ei tähenda kaoses olemist
 
Tavaline eksiarvamus ütleb, et loomingulised inimesed eelistavad töötada kaoses. Kes poleks seda kuulnud: “Töötan koos tõeliselt loovate inimestega, rutiini nad ei talu, see tapaks nende loovuse”. Minu kogemuse põhjal on see tegelikult vastupidi – teatud piiridel (tähtajad, rutiin ja isegi veelgi hullemad piirangud, nagu näiteks mõningane projektiplaan) on loovusele tõeliselt hea mõju.
 
Lihtne ei tähenda primitiivset
 
Igaüks tahab, et asjad oleksid lihtsad, kuid lihtne võib sageli olla ka pealiskaudne või isegi primitiivne. Eesmärk peaks olema selline lihtsus, mis muudab väga komplekssed ja arukad süsteemid kergesti mõistetavaks ja kasutatavaks.

Mõõda oma edu

Professionaalidena suudame päris hästi plaane teha, olgu selleks siis turunduse- või projektiplaan. Sageli tehakse aga see viga, et plaan unustatakse sinna projekti algusfaasi ja ei võrrelda enam tegelikult toimuvaga. Tegelikult aitab see hinnata nii tulemuslikkust kui ka parandada tulevasi planeerimisoskuseid. Protsessi tulemuslikkust peab mõõtma pidevalt.
 
Kokkuvõtte tegi Katariina Roosipuu, Qminderi turundusjuht

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

AATRIUM SISUSTUSKAUBAMAJA otsib DIGITURUNDUSE SPETSIALISTI

Aatrium Sisustuskaubamaja AS

24. veebruar 2019