Ilusad asjad ei pea sündima klassikalisest briifist

Optimisti ja Downtown Productionsi koostöös sündis Nordicale minidokk "Unistusi ei saa lõputult edasi lükata", mille peategelane, 95-aastane Maimu pole kunagi reisil käinud, kuid unistuste täideviimiseks pole kunagi liiga hilja. Kommenteerib Optimisti loovjuht Oliver Lomp.

Optimisti loovjuht Oliver Lomp:

Selle loo puhul ei saanud me kliendilt klassikalist briifi. Insight sündis meie peades kombineerituna Eesti ajaloost ja Eesti inimestest. Sõitke näiteks maale ja rääkige lihtsate toredate vanemate inimestega. Neil on niikuinii vahvaid lugusid pajatada, ent väga paljude puhul selgub, et nad polegi kodukandist kaugemal käinud.

Ma võin kihla vedada, et igaühel meist, kellel on maakohtades sugulased, on vähemalt üks tuttav inimene, kes pole mitte kunagi kodumaa piiridest välja saanud, võib-olla pole isegi Tallinnas käinud.

Noorem generatsioon ei kujuta ettegi, et veel mitte üldse nii ammu polnud toona valitsenud riigikorra tõttu inimeste jaoks reisimine isegi võimalik, kui ei kuulutud just “valitute” hulka. Üleminekuaeg Eesti Vabariigile oli paljudele raske ja reisimine oli defitsiit ning välismaal käisid inimesed kordades vähem kui praegu. Nüüd aga on paljud vanema generatsiooni inimesed löönud käega. “Mis mina enam…”

Selle minidokumentaali üks eesmärk oli näidata, et unistusi teostada pole kunagi liiga hilja. Ent veel olulisem oli panna meie noorema generatsiooni inimesi mõtlema sellele, kelle pärast me üldse oleme ja kas me neid inimesi selle eest piisavalt tunnustame. Kõigil on omad elud, see on ju täiesti arusaadav, aga aega kasvõi üheks telefonikõneks nädalas võiksime me kõik leida. Ja üldse: miks mitte minna koos reisile? Võtke vanaemad-vanaisad või muud lähedased sugulased kaasa. Seltsis ägedam!

Et leidsime oma mõtete edasiandmiseks Maimu, tuleb teha suur kummardus Downtown Productionsile, kes ideaalselt sobivat peategelast otsis Haapsalust Ruhnuni. Muide, et kõik oleks ehedam, ei teadnud Maimu kuni piletite kättesaamiseni, et ta läheb reisile. Temale antud info oli, et teeme dokumentaalfilmi inimestest, kes pole kunagi reisinud.

Suur tänu ka Nordicale, kes oli nõus selle keerulise ja väga pikka ettevalmistust nõudnud projektiga kaasa tulema. See on hea näide sellest, et ilusad asjad ei pea sündima klassikalisest briifist.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Eesti Teadusagentuur

03. märts 2019

LUX EXPRESS is looking for a PROJECT MANAGER

Lux Express

01. märts 2019

AATRIUM SISUSTUSKAUBAMAJA otsib DIGITURUNDUSE SPETSIALISTI

Aatrium Sisustuskaubamaja AS

24. veebruar 2019