Jaga lugu:

Balticbest 2018: Suured ideed väikestest riikidest

Pia Af Hällström, Wörksi loovjuht, Soome  

Seekordne Balticbest paneb omavahel võistlema väikeriigid. Kui varem oli konkurss avatud vaid Balti riikidele, siis nüüd ootame osalema ja omavahel võistlema Euroopa väikeriikide (alla 5- miljonilise elanikkonnaga) agentuure.

“Meil on väike turg ja väikesed eelarved. Peame tegema säästureklaame!” Umbes niimoodi kõlab tavaline põhjendus, kui küsitakse, miks Eesti (või Leedu või Horvaatia) agentuurid Cannes’ist lõvisid koju ei too. Osaliselt vastavad need põhjendused ka tõele – USAs või Hiinas on tõepoolest suurem turg ja reklaamile tasub rohkem kulutada. Aga samas on ka palju näiteid selle kohta, et väikeriigis tehtud reklaam võidab suuri auhindu (eelmise aasta Cannes Cyber Grand Prix läks 30 000-se elanikkonnaga Ahvenamaa pangale).

Paneme Balticbestil omavahel võistlema väikeste riikide reklaamiagentuurid. Alla 5 miljoni elab inimesi Balti riikides, Sloveenias, Horvaatias, Iirimaal, Islandil, Küprosel, Maltal, Gruusias, Armeenias jm.

Paljud turundusprbleemid on väikeriikides samuti sarnased – nii inimressursi kui raha nappus, väike koduturg, vajadus eksportida.

Balticbesti konverentsi teemade ja esinejate valikul pöörame tähelepanu väikeste riikide turundusprobleemidele – nagu näiteks:

Kas adapteerida rahvusvaheline reklaam või toota kohalik?Kuidas vallutada väikese eelarvega välisturge?Kuidas meelitada oma agentuuri rahvusvahelisi talente?Kuidas luua väikese eelarvega suuri ideid?

Esimesed Balticbesti žürii liikmed on juba kinnitatud, palun saage tuttavaks: 

Pia Af Hällström  

Pia Af Hällström, Wörksi loovjuht, Soome

Pia Af Hällströmil on üle 20 aasta kogemust reklaamialalt. Ta on varem töötanud agentuurides DDB Helsinki, Taivas, Skandaali ja Family Inc. Pia oli eelmise aasta Eurobesti žürii liige.

Giorgi Avaliani, Leavingstone’i loovjuht (Georgia)

Georgia suurima agentuuri Leavingstone loovjuht. Tal on ette näidata 89 rahvusvahelist reklaamiauhinda, sh Cannes Lions.

Damir Ciglar, Imago Ogilvy juht (Horvaatia)

Damir Ciglar asutas Horvaatia reklaamiagentuuri Imago Ogilvy aastal 1989 ja juhib seda tänaseni. Imago on ainus Horvaata agentuur, mis on võitnud Cannes Lions auhinna.

Petra Krulc  

Petra Krulc, Grey Ljubljana loovjuht (Sloveenia)

Petra juhtimisel on Grey Ljubljana loovtiim võitnud nii Sloveenia Aasta Agentuuri auhinna kui Aadria regiooni Aasta Agentuuri auhinna. Ta on võitnud ka kaks Cannes Lion auhinda.

Jesper Bange, Bond partner (Soome)  

Jesper Bange, Bond partner (Soome)

Jesper Bange on rahvusvahelise disainiagentuuri Bond asutaja/partner. Ta on varem töötanud Soomes Nokias ja Itaalias Dieselis disainerina.

Balticbest 2018 toimub 31. augustil Tallinnas Eesti Filmimuuseumis.

www.balticbest.eu 

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Jekaterina Molotkova
Jekaterina MolotkovaBest Marketingi juht-toimetajaTel: +372 5620 6764jekaterina@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com