21 märts 2017

Ettepanek: järgmisel aastal Kuldmuna žüriide juhtideks naised

Joao Rei  

Passwordi konverentsil toimus Kuldmuna žüriiliikmete paneeldiskusioon, kus arutati, milline on Kuldmunale esitatud tööde üldine kvaliteet ja reklaamimaailma elujõulisus Eestis. Kuldmuna sessiooni moderaator Joao Rei tegi räägitust väikese kokkuvõtte.

Enamik žüriiliikmetest nõustus sellega, et Kuldmunale esitati paar väga head tööd ning palju selliseid, mille väärtus polnud kuigi kõrge. Kui võrrelda rahvusvaheliste konkurssidega, siis puudu oli keskpärastest töödest - nende asemel oli palju neid, mida poleks tulnud üldse esitada.

Arutasime ka seda, et töid esitati väga paljudes kategooriates. Võib-olla poleks kategooriaid enam üldse vaja – võiks hinnata teostuse taset või ideed. Või hindaks töid tootekategooriate kaupa. Probleem kategooriate suure hulgaga on see, et kokkuvõttes saab enamik agentuure mõne auhinna – see aga devalveerib kogu võistluse väärtust ja “igaüks on võitja” tulemus muudab võistluse mõttetuks. Kui aga sellised üritused jäävad toimima osalustasu põhimõttel, on korraldajate poolt ju mõistlik teha hulk kategooriaid, et maksimeerida kogu ettevõtmise tulusid.

Kui rääkida aga tööde kvaliteedist, siis üritusturunduse kategooria žürii esimehe Timo Kiuru meelest ületati igati ootusi ning disainikategooria žürii esimehe Petri Lattu sõnul oleme disaini vallas juba Soomest eespool. Petri tõi veel välja huvitava tendentsi, nimelt et Eesti disainis valitseb teatud homogeensus, millest agentuurid kõik kinni peavad – meil on üks ühine disainikeel. Ainult mõni üksik töö erines teistest! Et seda nähtust muuta, peaks noored disainerid mõne aasta välismaal töötama või tuleks Eesti agentuuridesse tuua tööle teiste riikide disainereid.

Mitmeid kordi tuli jutuks tõsiasi, et žürii juhtideks olid ainult “keskealised valged mehed”. Puudu on naiste häältest ning seda mitte ainult Kuldmunal, vaid üldse Eesti reklaamimaastikul.

Lõpetuseks tegime Kuldmuna organiseerijatele väikese väljakutse: panna järgmisel aastal žüriide juhtideks naised. Idee paremaks teostuseks tegi iga žüriiliige ka konkreetse soovituse, kes see inimene olla võiks.

Joao Rei

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700