Autor: Maris Lindoja • 15. juuli 2020

Miks disainida infograafikat Adobe Illustratoris?

Tihti kasutatakse artiklites statistika esitlemiseks huvitavaid pilte koos numbritega. Selle põhjus on väga lihtne. Pildi kujul on statistika lugejale palju paremini omaks võetav kui lihtsalt kuivad numbrid.

Üks väga hea vahend statistika illustreerimiseks on Adobe Illustrator. Selle eeliseks on kasutamisvõimaluste mitmekesisus. Programmi selgeks saamine võib võtta enam aega kui veebipõhise töövahendiga tutvumine, kuid programmi kasutamisel on piiriks ainult enda oskused ja loovus, sest programmi võimalused on piiritud. Seal saab joonistada mistahes kujuga diagramme, koostada struktuuri skeeme või mitmetest graafikutest ja illustratsioonidest koosneva protsessi selgituse.

Adobe Illustratorilt kasutavad kõige enam need, kellel on vaja erinevaid graafikuid illustreerida. Illustratoriga saab kujundada graafikat ükskõik millisel moel. Näiteks graafikutele soovitakse lisada illustratsioone või piktogramme, kuid tavalises tabelarvutusprogrammis pole seda võimalik teha, siis Illustratoris saab diagrammide graafikat muuta sel kombel, nagu tabelarvutusprogrammis ei saa.

Näiteks saab Illustratoris tulpdiagrammile salvestada graafilise tulba disaini, mis suureneb või kasvab vastavalt tulba väärtusele. Lisaks on võimalik foto või illustratsiooni lisada tulpade sisse.

Mõned näited diagrammidest, mida saab teostada ainult Illustratoris

Mis on Adobe Illustrator?

Illustrator oli Adobe esimene personaalarvutile mõeldud programm, mis tuli turule aastal 1987, veel enne pilditöötlusprogrammi Photoshop.

Adobe Illustrator on senini enim kasutatav graafikadisaini programm. Suure kasutajate arvu põhjuseks on kindlasti kasutajamugavus ning see, et Illustrator on osa Adobe Creative Cloud tarkvarapaketist ja lihtsam on kasutada koos sarnaseid programme.

Mis on vektorgraafika ja miks eelistada nii infograafikas kui mistahes muu graafika disainimisel vektorformaati?

Adobe Illustrator on vektorgraafika joonistamise programm. Vektorgraafika eeliseks on, et seda saab vabalt nii suurendada kui ka vähendada, joonis jääb alati kvaliteetne. Vektorgraafika koosneb kõveratega ühendatud punktidest, pikselgraafika seevastu tekib üksikutele pikselitele määratud värvidest. Erinevust on selgelt näha suurendades. Vektorgraafika piirjooned jäävad selgeks ka ülisuures suurendusastmes, seevastu kui pikselgraafika serv muutub suurendades sakiliseks.

Adobe Illustratori eelis

Kasutades diagrammide koostamiseks Illustratori graafikute töövahendit, saab korrastatud värvide ja paigutusega diagrammi koopiast luua uued sama disainiga diagrammid. Tuleb avada kopeeritud graafiku andmete tabel, muuta vajalikud väärtused ning uute andmetega sarnase disainiga diagramm on olemas. Illustratori failis ei ole ei diagrammide ega lehekülgede arv piiratud.

Illustratori näide

Kui graafikud on juba Excelis koostatud, saab need disainimiseks Illustratorisse tõsta lihtsa Copy/Paste võttega. Niimoodi tuuakse Illustratorisse vektorgraafika ja tekstid, millel on kerge muuta värve, suurust ja paigutust. Kõik disaini muudatused on Illustratoris lihtsamad kui tabelarvutusprogrammis või veebipõhise infograafika töövahendiga.

Illustratoris on põhjalikud võimalused värvide haldamiseks. Saab koostada oma värvipaletid ja sorteerida ühes failis erinevate teemade värvid erinevatesse kaustadesse.

Erinevate värvilahenduste katsetamiseks on sõltuvust tekitavalt põnev Recolor Artwork paneel, kus saab ühekorraga muuta valitud graafikutel kas üksikuid toone või kõiki värve korraga.

Illustrator on universaalne programm nii trüki- kui veebigraafika disainimiseks ja vastavalt sellele on eksporditavate formaatide valik laiem kui enamusel programmidel. Saab salvestada näiteks ühekorraga kuitahes palju graafikuid, erinevates suurustes ja kõigis valitud veebiformaatides: nii SVG, PNG, JPG või PDF. Samuti on trükiks ja Office programmidele sobivate formaatide eksportimise võimalus.

Kui väljaande või statistikakogumiku eesmärgiks on lisaks info jagamisele ka atraktiivsus, tasub proovida graafikuid disainida Illustratoris.

Adobe Illustratori koolituse eesmärgiks on näidata infograafika lahendamise ja kasutamise mitmekülgseid võimalusi. Tule koolitusele ning saa osa lühikestest informatiivsetest loengutest ja näidete vaatamisest, millele järgnevad praktilised harjutused.

Koolituse programmiga saad tutvuda SIIN.

Jaga lugu
Bestmarketing.ee toetajad:
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700