Best Marketing • 5 veebruar 2020

Facebooki ja Google’i maksustamise lahendus juba paistab

Riigid teevad omvahel koostööd, et panna piir maksustamise vältimise strateegiatele, mis kasutavad maksude vältimiseks ära maksureeglite lünki ja ebakõlasid. Möödunud nädalal lepiti kokku digimajanduse maksustamise lähtekohad ja edasine ajakava.

137 riiki leppisid 30. jaanuaril OECD kaasava formaadi raames Pariisis kokku, et aasta lõpuks jõutakse digitaliseeruva majanduse maksustamisel üleilmse lahenduseni.

Selleks töötatakse välja reeglid, kuidas maksustada hargmaisete ettevõtete füüsilise kohaloluta teenitud kasumist õiglane osa tururiigis, ja tagada mitmes riigis tegutsevate ettevõtete minimaalne maksustamine.

„Detaile on veel vaja otsustada ja tööd on palju, kuid üldjoontes vastab lähteülesanne meie ootustele, kuigi lahenduseni on veel tükk maad minna,“ ütles kohtumisel Eestit esindanud asekantsler Dmitri Jegorov. „Kava kohaselt hakkavad ettevõtted maksma kasumimaksu osaliselt ka seal, kus nad füüsiliselt ei viibi, kuid kus asuvad nende kliendid.“

Jegorov lisas, et ülemaailmse miinimummaksuga soovitakse piirata sellist riikidevahelist maksukonkurentsi, mida kasutavad ära suured hargmaised ettevõtted, kellel on võimalus oma tulu liigutada väiksema maksukoormusega riikidesse. “Selle juures on Eestile oluline, et see ei puudutaks ettevõtteid, kes ei ole mingil moel seotud maksudest kõrvalehoidumisega ega agressiivse maksuplaneerimisega,“ ütles ta.

Minimaalse maksustamise osas lähtub Eesti seisukohast, et riikidel peab säilima võimalus teostada konkurentsivõimelist maksupoliitikat, mis arvestaks nende majanduse, konkurentsipositsiooni, geograafilise asukoha ja teiste eripäradega.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: 51 44 884
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügijuhtTel: +372 5331 5700