EPICA reklaamikonkursi võitjad selgunud!

Epica võitja Shiseido
Epica võitja Shiseido

Sel nädalal Amsterdamis toimunud auhinnagalal kuulutati välja EPICA reklaamikonkursi võitjad. Leedu noppis kaks pronksi, Eestisse seekord võitu ei tulnud.

Kokku esitati EPICA'le 4020 tööd 69-st riigist - shortlisti pääses 738 tööd.

Nagu öeldud, skooris ainsana Baltikumi riikidest Leedu, kuhu tuli 2 pronksi. Üks nendest oli Balticbestil kullaga pärjatud töö “Gastronomy Book” agentuurilt Godspeed Branding. Kategooria: Disain.

Teine Leedu võitja oli töö pealkirjaga “Dragon” agentuurilt Adell Taivas Ogilvy, Vilnius. Kliendiks Tele2 Lithuania. Kategooria: Illustratsioon

EPICA 2018 Grand Prix võitjad on sel aastal:

Kategooria: Disain
LA Original: Space to Create
Agentuur 72andSunny lõi Los Angelese linnale uue moodsa logo. Þürii tunnustas paindlikku disaini, mis võimaldab kõigil Los Angelese elanikel oma linna logo täiendada, lisades kahe tähe vahele jäävale alale endale sobiva elemendi.



Kategooria: Digital
JFK Unsilenced Speech Highlights
Digitaalse tehnoloogia abil (taas)loodi Kennedy kõne, mille ta pidi Dallases 1963. aastal pidama. Atentaadi tõttu jäi see tema poolt tegemata, kuid digiajastu võlude abil saab ka surnud rääkima panna.
Agentuur Rothco/Accenture Interactive
Klient: The Times



Kategooria: Responsibility
Price on Our Lives - Parkland Students
Kampaania võimaldas USA õpilastel protestida relvavägivalla vastu väga võimsa sümboliga: nende elu hind, arvutatuna nii, et kui palju raha annetab USA riiklik relvaassotsiatsioon (NRA) poliitikutele, jagatuna kogu õpilaste arvuga. Ühe õpilase “hinnaks” tuli veidi üle ühe dollari.



Kategooria: Print
Highlight the remarkable
DDB Saksamaa tegi kampaania Stabilo markerile. Kollase värvi abil markeerisid nad vanadel piltidel naisi, kes on ajalooliselt tähtsat rolli mänginud, kuid kes pole oma tegude eest piisavat tähelepanu pälvinud. Kampaania õpetab ajalugu, tunnustab naisi ja teeb seda kõike markeri abil - geniaalne!

Stabilo kampaania
Stabilo kampaania


Kategooria: Film
The Party Bus
Julgetel teemadel kaasarääkimine ja seisukoha võtmine on olnud juba mitu aastat paljude brändide kommunikatsiooni põhituumaks. Seekord siis Shiseido, kes seisab LGBT kogukonna eest - läbi selle filmi julgustavad nad jääma iseendaks ja olema enesekindlad. Animatsiooni ja eriefektide küllus teevad sellest reklaamist äraütlemata põneva vaatemängu: ainuüksi 3D animatsioonide tarvis kulus üle 2000 võtte.



Kategooria: Alternative
Diesel “Deisel, Go with the Fake”
Brände võltsitakse ja tehakse järgi - see on fakt! Diesel võttis teema üles läbi kampaania, mille raames nad lõid oma “järgi tehtud” brändi ehk vahetasid brändi nimes kahe tähe kohad - tekkis bränd “Deisel”. Nad müüsid uue kaubamärgi riideid New Yorgi moenädalal pop-up poes. Fännid kiitsid ja jagasid teemat sotsiaalmeedias - vajalik tähelepanu oli saavutatud!

Vaata kõiki võitjaid siit


Sel aastal konkursi þüriis olnud Silja Oja väitel hinnatakse EPICA'l eelkõige loovust, teostuse kvaliteeti ja uudsust. “Eestlastel soovitan esitada töid disaini ja reklaamfoto kategooriatesse, nendes oleks meil head ðansid. Kui esitada töö tootedisaini, siis võiks kindlasti saata kohale füüsilised näidised. Þüriis olles nägin kui oluline on korralik case study ehk töö presenteerimine - vaadake Los Angelese videot, see on muljetavaldav. Isegi print-kategoorias esitati töid videona, mitte ei saadetud konkursile lihtsalt trükiste faile.”

EPICA on üle 30 aasta vana reklaamikonkurss, mille teeb eriliseks tema þürii, kus osalevad turundusajakirjanikud üle kogu maailma. Kui Cannes Lionsil ja teistel tuntud konkurssidel osalevad þüriides reklaamiagentuuride inimesed või vahel ka turundusjuhid, siis ajakirjanikest koosnev þürii teeb EPICA eriliseks ja annab põhjuse väita, et tegu on kõige erapooletuma ja sõltumatuma þüriiga maailmas. Epica auhinnagala toimub igal aastal erineva linnas, seekord siis Amsterdamis.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

LUX EXPRESS is looking for a PROJECT MANAGER

Lux Express

01. märts 2019

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Eesti Teadusagentuur

03. märts 2019