Case study: Digitegu võitja - Work in Estonia kampaania “Challenge”

Veronika Pekurina ja Joel Volkov Digitegu auhinda vastu võtmas
Veronika Pekurina ja Joel Volkov Digitegu auhinda vastu võtmas

Eesti vajas häid IT spetsialiste. Et riigipiiridest väljapoolt kandidaate leida, kasutati mängulist lähenemist ehk loodi pusle-stiilis ülesanne, mis suunati sobivale sihtgrupile. See ülesanne oli lahendatav vaid nende poolt, kes valdasid õiget “koodikeelt”. Kes ülesande ära lahendas, oli sobiv kandidaat siia tööle tulemiseks. Töö oli Digitegu 2018 kampaanialehe kategooria võitja.

Kampaania keskendus kaheksale välismaa turule, eesmärgiga teha promotsiooni IT ametikohtadele Eestis. Sihtturgudeks Ukraina, Gruusia, Itaalia, Portugal, Ungari, Sloveenia, Bulgaaria ja Türgi.

“Samadel turgudel on aktiivselt tegutsemas ka USA, Taani, Poola ja veel kümned teised linnad nagu Singapur, Berliin, Amsterdam jt., kelle eelarved on meie omadest palju suuremad.”

Kõige olulisem oli tabada just õige IT kogemusega inimesi. Eesmärk oli, et bännerreklaam äratab tähelepanu õige kogemusega inimeses, sealt suunatakse ta edasi kampaanialehele testi tegema ja tänu edukale testile saab inimene shortcuti värbamisprotsessis ehk et sihtrühma esindajad ei pidanud tegema tavapärast kandideerimissammu, vaid edukas testisooritus juba rääkis iseenda eest.

Selleks oli vaja luua spetsiaalne kampaanialeht ja bännerid, mis töötasid kui pusle, mida oskab kokku panna vaid inimene, kes valdab õiget “koodikeelt”. Bännerid suunasid maandumislehele, kus sai lahendada reklaamis vihjatud ülesande. Selline lähenemine aitas segmenteerida kvaliteetseid kontakte ja neid, kes päriselt ka olid huvitatud uutest väljakutsetest ja tööpakkumistest.

Kampaania case-study:Tulemused:
-Üle 200 000 unikaalseid külastajaid;
-Vähem kui 20% bounce rate kampaanialehel;
-Stackoverflow portaali (IT-guurude pesitsemiskoht) convertion rate oli 18,36%, kogu kampaania convertion rate oli pea 8%.

Agentuur: Tank
Tellija: Work in Estonia/EAS

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

LUX EXPRESS is looking for a PROJECT MANAGER

Lux Express

01. märts 2019

LIVIKO otsib GRAAFILIST DISAINERIT

Liviko AS

25. veebruar 2019

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib TURUNDUSSPETSIALISTI

Eesti Teadusagentuur

03. märts 2019