Helen Külaots • 5 november 2018

Case study: Digitegu võitja PIRI - klienditeeninduse juturobot

Marko Saue auhinda vastu võtmas  Foto: Marko Mumm

Digitegu 2018 Facebooki reklaami kategooria võitja PZU lõi endale Facebooki Messengeri virtuaalse klienditeenindaja PIRI. Nad tõid seinapostituste ja Facebooki bänneritega sihtgrupi PIRIga suhtlema - virtuaalne klienditeenindaja tegi nalja, võttis maha müügisurve tunde ja suunas lõpuks vestluspartnerid PZU Kasko lehele personaalset pakkumist vaatama.

Olukord turul:

Kindlustusvaldkond on väga konkurentsitihe, turuosad pika aja jooksul paika loksunud ja muutusi raske tekitada. Eesmärk oli 2017 detsembris ja 2018 jaanuaris müüa 2 x rohkem kasko kindlustust kui möödunud aastal samal ajal.

Lahendus

Eesmärgi saavutamiseks võeti kasutusele virtuaalne klienditeenindaja PZU.

Piri õpetati muhedalt suhtlema ja nalja tegema - siis inimesed ei tunne, et neile müüakse. Piriga suheldi pigem selleks, et näha, kas nalja saab.

Inimesed suunati Piriga suhtlema Facebooki bänneritega, mis avasid otse vestluse, bannerile klikkides kirjutas Piri neile ise.Inimesi suunati Piriga suhtlema ka ühe nutika seinapostituse lahendusega, kus inimesi kutsuti üles kommentaari kirjutama “auto”, mille peale kirjutas neile PIRI ja küsis sünniaastat. Sealt läks jutt edasi.Kogu suhtluse ja nalja lõpuks pakkus Piri välja, et ta võib teha hea kaskopakkumise.Tulemused

1500 inimest suhtles virtuaalse klienditeenindajaga

500 inimest soovis, et Piri teeks neile kasko pakkumise

2,8 x kasvas kaskokindlustuse müük eelmise aasta sama perioodiga võrreldes

"Robot klienditeenindaja on Eestis veel väga uus asi ja kui seda kasutada nutikalt, siis õnnestub korraga suure hulga inimestega suhelda ja neid suunata oma toodet või teenust ostma. Kindlasti õpetame ja arendame noort Pirit veel edasi!"

Chatbot'i on nüüdseks tugevalt edasi arendatud ja hetkel suudab PIRI pakkuda lahendusi juba 53,85% klientide küsimustele nii Facebooki Messengeris kui ka PZU veebilehel.

Klient: PZU

Agentuur: GOAL

Juturobot Piri  
Juturobot Piri  
Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700