23. märts 2017
Jaga lugu:

Eesti suhtekorralduse parimad 2016

Suhtekorralduse Auhind 2016 võitjad  Foto: Martin Dremljuga

Nädalavahetusel selgusid Eesti suhtekorralduse 2016. aasta parimad ning tunnustati nende tegijaid. Grand prix’ läks Cloud Mediale projekti “Tallinna peatänav” eest ning kategooriate võidud Väätsa vallavalitsusele, Daltonile, Corporele ja Tallinkile. Tulemused kuulutati välja Kuldmuna galal.

“See oli seitsmeteistkümnes kord Eesti suhtekorraldajatele selgitada välja endi hulgast parimad. Suhtekorralduse roll ja tööriistad on ajaga väga palju muutunud. Tänavused tööd võib jaotada tinglikult kolmeks: tugev strateegiline ettevalmistus, ootamatu käik vastandudes olemasolevale kuvandile ning tugev rahvusvaheline meediatöö,” võttis tänavuse parimate väljaselgitamise kokku Eesti Suhtekorraldajate Liidu president Aive Hiiepuu., kus kommunikatsioonijuhtimine oli arhitektuurikonkursi korraldamisse kaasatud alates esimestest ettevalmistustest ning tulemuseks oli avalikkuse toetus, inspiratsioonipuhang ja nõudlus kaasaegsete linnaruumilahenduste järele., mis oli viimaste aastate üks suurimaid kommunikatsiooniprojekte. Projekti juhiti Eestist, tööd tehti korraga neljal turul (Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis) ning suurest meediatöö mahust annab tunnistust fakt, et Megastari avabriifingul osales üle 160 ajakirjaniku., mis oli väga hästi kommunikeeritud sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse projekt., kus kommunikatsioonitööga toetati tugevalt SprayPrinteri rahvusvahelisele turule sisenemist, täiendava rahastuse saamist, uute kliendikontaktide ja tuntuse võitmist – kõik selle nimel, et Eesti idufirma saaks alustada müüki

Auhindade jagamine Kuldmuna galal pani punkti tänavusele Suhtekorralduse Auhind 2016 konkursile, kus kandideeris 22 projekti ja kampaaniat, neist finaali jõudis kaheksa.Tulemused

Suhtekorralduse Auhind 2016 grand prix’ ning avaliku ja kolmanda sektori kategooria võidu sai Cloud Media ja Eesti Arhitektuurikeskuse projekt “Tallinna peatänav”

Aasta suurprojekti auhinna pälvis Tallink Megastari lansseerimise eest

Sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse (CSR) auhind läks Corpore ja Coffee People projektile “Sotsiaalselt vastutustundliku kohviettevõtte kommunikatsioon läbi kohvi kasvatava indiaanihõimu tutvustamise"

Start-up PR auhinna sai Dalton idufirmale SprayPrinter korraldatud PR-kampaania eest

-is., kus kohaliku omavalitsuse ettevõtlikkusest ja loovatest ideedest sündisid uued üritused, mis väga hästi kaasasid kohalikke elanikke., mis tutvustas maailmale Eesti maratonijooksjaid Lily, Liina ja Leila Luike, tuues kaasa üle ootuste suure hulga meediakajastusi ning luues soodsad tingimused kolmikutele kontaktideks võimalike sponsorite ja võistluste korraldajatega., mis tõi üritusest osa võtma 4145 inimest, neist 86% välisriikidest ning projekt tõi Eesti majandusele sisse hinnanguliselt üle 3,3 miljoni euro., mis oli Kalevi kommivabriku kingitus Tallinna loomaaiale magusatööstuse 210. sünnipäeva puhul..

Kohaturunduse auhinna pälvis Väätsa vallavalitsuse kampaania “Väärt paik nii suvel kui talvel”

Kommunikatsiooniajakirja Kaja preemia pälvis Dalton “Trio to Rio 2016” projekti eest

Avaliku ja kolmanda sektori kategooria diplomi pälvis Verba ja Spordiklubi 100 projekt “Orienteerumise veteranide maailmameistrivõitlused 2016”

Erasektori kategooria diplomi pälvis Kalevi projekt “Martsipanist loomaaia avamine”

Konkursist

Suhtekorralduse auhinna konkurss on Eesti kommunikatsioonivaldkonna iga-aastane mõõduvõtmine, kus omavahel võistlevad aasta parimad PR-projektid ja kampaaniad.Konkurss toimub aastast 2000 eesmärgiga selgitada välja aasta parimad suhtekorralduse alased projektid ja kampaaniad ning tunnustada seeläbi nende tegijaid.Žürii hindab konkursil osalevate tööde puhul nende eesmärgipärast tulemuslikkust, leidlikkust, lahenduse uudsust Eestis, mõju kommunikatsioonisektorile ning vastavus suhtekorralduse headele tavadele.2016. aastal hindas töid žürii, kuhu kuulus EPRA juhatus ja konkursi eelmise aasta võitjad: Aive Hiiepuu, Aleksandra Moorast, Aune Past, Margus Mets, Krista Must, Taavi Linnamäe, Annela Laaneots, Karin Volmer, Taavi Karotamm ja Janek Mäggi. (EPRA) on 1996. aastal asutatud erialaliit, mis koondab ainsa organisatsioonina Eestis suhtekorralduse alal töötavaid inimesi. Liitu kuulub üle 90 suhtekorraldaja nii avalikust sektorist, äriettevõtetest, mittetulundus-organisatsioonidest kui ka suhtekorraldusfirmadest. EPRA korraldab erialavaldkonna sisest infovahetust ja üritusi ning aitab kaasa eriala populariseerimisele ja professionaalsuse tõstmisele. Eriala parimate tunnustamiseks toimuvad EPRA eestvedamisel igal aastal suhtekorralduse auhinna konkursid ning aasta suhtekorraldaja valimised. EPRA esindaja kuulub kommunikatsiooniajakirja Kaja kolleegiumisse ning on rahvusvahelise erialaorganisatsiooni Global Alliance for Public Relations and Communication Management ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu liigeEesti Suhtekorraldajate Liit

Aive Hiiepuu

Eesti Suhtekorraldajate Liidu president

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Jekaterina Molotkova
Jekaterina MolotkovaBest Marketingi juht-toimetajaTel: +372 5620 6764jekaterina@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com