Jaga lugu:

Chriss Marr: Sisuturunduse abil võid saada oma valdkonna Wikipediaks

Chriss Marr  Foto: Raul Mee

“Loo sisu, mis annab vastuseid su kliendi muredele või küsimustele, mitte ära räägi endast,” ütles Content Marketing Academy asutaja ja juht Chriss Marr sisuturundusseminaril oma ettekandes “Kuidas luua tarbijat haaravat sisu”.

Sisuturunduse fookus on digiturundusel: uuri välja, mis märksõnu/küsimusi/probleeme sinu pakutava kaubaga/teenusega seoses internetist otsitakse ja asu hoolega neile sisu näol vastuseid/lahendusi tootma.: Eestisse saabudes guugeldas Chriss Tallinna söögikohti, et sööma minna - selline online-otsustamine on iseloomulik väga paljudele turistidele. Kas Tallinna kohvikud ja restoranid on selle peale mõelnud? Eks seda saab kerge vaevaga kontrollida, mis ettevõtted sellise otsingu peale ilmnevad. Chrissi sõnul võiks otsinguportaalis jõuda oma ettevõttega ikka esilehele, sest juba Google'i teine lehekülg on kui kõle pööning, kus keegi enamasti ei käi.

 Chriss Marr toonitas, et ostu aluseks on usaldus. Klient usaldab oma sõpru, perekonda, arvustusi, kuid mitte müügimeest – ta usaldab internetist leitud infot. Informatsioonijahil olles ei guugeldata enamasti brändi, vaid pigem ikkagi probleemi, küsimusi või valdkonda.Miks on klient internetis?

·      Usaldus online-ostlemise vastu suureneb·      Klient tahab saada asju ja infot kiiremini ning mugavamalt kui varem·      Toodete kvaliteet paraneb, hinnad langevad·      Info/sisu on paremini kättesaadav Eelnevast johtuvalt saab kokku panna sisutootmise retsepti

 Sisutootmise tööriistakasti kuulugu kindlasti ausus ja läbipaistvus, sest ainult tarbijakeskne sisu mõjub usaldusväärselt. Põnev statistika - 70% müügist on tehtud juba enne kui keegi su kodulehele/poodi saabub – proaktiivsus aitab võita kliente, kelle olemasolust ilmselt aimugi polnud. Näide

Nõuanne: ole sisu loomisel nagu lemmikõpetaja!

Sisu loomisel mõtle hetkeks oma lemmikõpetaja peale. Mis tegi temast lemmiku? Märksõnadeks võiks olla lõbus, empaatiline, rääkis huvitavatel teemadel ja kaasahaaravalt ning tahtis, et õpilastel läheks hästi. Sinu loodav sisu võiks peegeldada samu mõtteid, siis tahetakse seda ka tarbida! Targutajat ei taha keegi kuulata.Chris Marr on briti sisuturundusekspert, auhinnatud esineja, konsultant ja ettevõtja. Ta on sisuturunduse valdkonna arendamisele pühendatud organisatsiooni Content Marketing Academy asutaja ja juht ning sage esineja selle ala konverentsidel üle maailma. Lisaks korraldab ta ka ise üht Suurbritannia suurimat sisuturundus- ja sotsiaalmeediasündmust CMA Live. Chris on aidanud paljudel rahvusvahelistel ja kohalikel brändidel viia oma sisuturundus uuele tasemele ning läbi selle parandada ka ettevõtete äritulemusi.

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com