9. veebruar 2017
Jaga lugu:

EBSi üliõpilased aitavad Volkswagenil Hiina turul äri arendada

Volkswageni projekti BootCamp  

EBS ja ettevõte Volkswagen Financial Services sõlmisid kokkuleppe, mille raames EBSi ja tema partnerülikooli Hong Kong Polytechnic University üliõpilased saavad võimaluse koostada Volkswagenile äri arendamise projekt Hiina turul.

Projekti jaoks valiti välja 12 EBSi ja 6 Hong Kongi üliõpilased, kes alustasid jaanuari lõpus koostööd globaalse ettevõtte reaalse äriarenduse plaani koostamiseks. Projekti finaaletapp toimub märtsis Pekingis Volkswagen Financial Services Aasia peakontoris, kus üliõpilased oma plaane ettevõttele esitlevad.

EBSi rahvusvahelise koostöö prorektori Toomas Dannebergi sõnul pakub antud projekt tudengitele unikaalse ja väga praktilise õpikogemuse. „Projektis osalevad tudengid jaotatakse kolme gruppi, millest igaüks asub lahendama VW Financial Services poolt ette antud reaalset äriprobleemi. Probleemidele töötavate lahenduste leidmiseks peavad tudengid üles otsima ja läbi töötama vastavad parimad praktikad ning esitama omapoolsed ettepanekud VW äriprobleemide lahendamiseks. Tegemist ei ole lihtsalt koolitööga, vaid globaalne ettevõte saab sellest oma reaalsetele probleemidele lahendused,“ kinnitas Danneberg.

Volkswagen Financial Services esindaja ja ühtlasi ka EBSi külalisõppejõud dr Benjamin Phillip Wille-Baumkauff kinnitab, et ka Volkswageni jaoks on tegemist esmakordse kogemusega kaasata ettevõtte arendustegevustesse äriülikoolide üliõpilasi: „On selge, et sellisest koostöövormist õpivad mõlemad pooled – nii üliõpilased kui ettevõte laiemalt. Ei ole võimatu, et sellisest pilootprogrammist kasvab välja hoopis laiem koostöö. Mujal maailmas on igati tavapärane, et valdkonna üliõpilased on kaasatud ettevõtete arendusprojektidesse.“ Wille-Baumkauff kinnitab, et Volkswagen Financial Services näeb ühisprojektis võimalust leida ka talendikaid ning rahvusvahelise kogemusega noori, keda hiljem ettevõttesse värvata.

Tudengite juhendajaks projekti käigus on EBSi rahvusvahelise koostöö prorektor Toomas Danneberg. Projekti alustati Boot Camp'ga, mida vedas EBSi projektijuhtimise külalislektor Austriast Philipp Bousa. Bousa nõuannete järgi läbivad tudengid kõik projektijuhtimise faasid alates projektiplaneerimisest kuni tulemuste esitlemiseni.

Volkswagen Financial Services on ettevõte, mis toetab kõigi Volkswageni grupi brändide müüki kogu maailmas ning aitab järjepidevalt tõsta klientide lojaalsust brändi vastu tegutsedes 51s riigis maailmas, ettevõtte käive on 158 miljardit EUR.

Anni Metstak, EBS

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com