31. august 2016
Jaga lugu:

Indrek Viiderfeld: Ad Black Sea oli mu elu üks kõige ägedam festival

Indrek Viiderfeld  

Indrek Viiderfeld Tabascost jagab oma kogemusi Ad Black Sea eelmise aasta reklaamifestivalilt.

Millised on su muljed eelmise aasta festivalilt? Mida nautisid kõige enam?. Põhiline point, millest seal räägiti, oli naljakas eesti aksendiga voiceover. jäi kuidagi selle varju. Järgmisteks festivalideks muutsime voiceoverit ning see töö võitis edaspidi teistel festivalidel nii hõbedaid, kuldasid kui ka ühe grand prixi.

See oli üldse mu elu üks kõige ägedamaid festivale. Septembri lõpp sooja musta mere ääres, ülimaitsev gruusia köök. Festival oli osalejate arvu mõttes suhteliselt väike, kuid see-eest täiesti hoomatav. Kokku oli alla tuhande inimese. Jõudsid lõpuks vähemalt pooltega nägupidi tuttavaks saada. Turismihooaeg oli just lõppenud.Sa kuulusid Best Idea valdkonna žüriisse. Kuidas oli olla sellise festivali žüriis?

Žüriis oli väga mõnus olla. Seal oli mitmeid maailmanimesid (meie žürii esimees oli näiteks Michael Conrad, mitmete Cannes'i kuldlõvide võitja) kui ka minusuguseid lihtsalt toredaid inimesi. Tööde tase oli Eestist vaadates võrdlemisi kõrge, kuid üldsegi mitte kättesaamatutes kõrgustes.Kas oskad anda festivali konkursil osalejatele nõu, mida tuleks osalemiseks teha?

Sellel aastal on festivaliloogika ümber korraldatud: kategooriad on sarnasemad teistele festivalidele.Milline oli tähtsaim kogemus, mille festivalilt kaasa said?

Saatsime festivalile ühe töö, nimega Mosquito Unisex. See jõudis seal napilt shortlisti

Töö point

Teiseks sain ka Michael Conradilt nõusoleku, et ta juhiks järgmisel aastal Eesti rahvuslikku reklaamifestivali Kuldmuna züriid.Kuidas sulle meeldisid õhtused üritused ja peod?

Gruusia külalislahkus näitas ennast igal õhtul kõige paremast küljest. Igal õhtul olid õhtusöögid, peod, kingitused. Mitte ainult žüriiliikmetele, vaid ka kõikidele osalejatele.Osalejate tagasiside põhjal võib öelda, et Ad Black Sea reklaamifestival on kõige temperamentsem ja külalislahkem festival maailmas. Kas oled sellega nõus?

100%Reklaamitööstuses arutletakse selle üle, kas auhinnad ikka peegeldavad õiglaselt agentuuri saavutusi. Kuidas seda kommenteerid? Kas Ad Black Sea auhinnad on võrdsed suurte prestiižete festivalide auhindadega?

Tavaliselt need agentuurid, kellel festivalidel hästi läheb, peavad neid oluliseks. Need, kellel väga hästi ei lähe, peavad neid ebaoluliseks ja arvavad, et see ei tähenda midagi.Päris töö on midagi muud. Mulle isiklikult tundub, et festivaliauhinnad kindlasti lisavad agentuurile seksikust, võimaldavad neil olla pildis ja atraktiivsed nii töötajate kui klientide jaoks. Kuid kindlasti on ka muid teid kui võita reklaamiauhindu ja olla pildis.Mis puudutab Black Sea festivali, siis sellel on hetkel suur valitsuse toetus ja sa saad festivalilt märksa rohkem kui tavaliselt. Usun, et sõna levib ja kui valitsuse toetus jätkub ning mingit järjekordset poliitilist katastroofi ei juhtu, siis mõne aja pärast on tegu suurima festivaliga selles piirkonnas (musta mere äärsed riigid pluss endine NSVL).

Festivali eelmise aasta kokkuvõte:

Ad Black Sea 2016 international advertising festival

Olulised tähtajad Ad Black Sea festivalil:

Tööde esitamise aeg: 9. septemberFestival: 22.-25. septemberAd Black Sea on rahvusvaheline reklaamifestival, mis toimub 22. - 25. septembril Gruusias, Batumis.

Autor: Yana Bakun, Ad Black Sea festival

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com