9 oktoober 2018
Jaga lugu:

Digitaalses maailmas vajavad brändid inimlikku puudutust

Kersten Jõgi  

Tänu tehnoloogia arengule on kokkupuuted brändide ja tarbijate vahel oluliselt mitmekesistunud. Inimesed suhtlevad brändidega mobiilirakenduste, sotsiaalvõrgustike, juturobotite ja virtuaalsete personaalsete assistentide nagu Alexa ja Siri vahendusel. Mõned brändid unistavad koguni 100 protsenti digitaalse suhte loomisest oma tarbijatega.

Kas digitaalne kogemus on ainuke asi, mida tarbijad soovivad? Kantar Global Connect Centeri juht dr Niels Neudecker on Kantar Millward Browni blogis siin kahtleval seisukohal. Dr Neudecker toob näiteks suured ja tuntud tehnoloogiabrändid Google, Amazon, Facebook ja Apple, kes mõistavad, kui olulised on tegelikult personaalsed, reaalse maailma kogemused. Mõelgem kasvõi kuulsate ja juba ikooniliseks saanud Apple’i poodide olulisusele. Ning Facebook on paigutanud reklaamplakateid bussipeatustesse, et näidata inimestele seda, kuidas nende kalendrifunktsioon saab aidata kaasa oluliste suhete loomisele reaalses maailmas.

Isegi digitaalselt kõrgetasemelises keskkonnas on inimlik puudutusbrändi väärtuse ehitamisel hädavajalik. Kantar TNSi kogemustepagasis on kindlaid tõendid selle kohta, et brändi kogemuslikud kokkupuutepunktid, kas läbi isiklike suhete või tootekogemuse, mängivad brändi väärtuse ehitamisel alati suurt rolli. Kantari Connect andmebaas (mis sisaldab enam kui 75 000 puutepunkti hinnangut) kinnitab, et kogemuslikud kokkupuuted annavad pea 50 protsenti brändi ihaldusväärsusest.

Üks Kantari hiljutine maiustustebrändi uuring näitas, et toote pakkumine kohvikutes ja restoranides maitsmiseks lisab ca 20 protsenti selle toote ihaldusväärsuse kasvu. On raske ette kujutada, et interneti ribareklaamid suudaksid asendada seda multisensoorset ja sotsiaalset kogemust, mida inimesed reaalses elus kogevad.

Connect puutepunkti uuringud näitavad, et brändide jaoks on oluline aktiveerida kogemuslikke kokkupuutepuutepunkte kogu tarbijateekonna jooksul. Turundajad peavad kandma head hoolt, et need kogemused leiavad aset õigel ajahetkel ja sobivad kokku tarbija hetke meeleseisundiga. Brändi kokkupuutepunktid reaalmaailmas on veelgi efektiivsemad, kui need on integreeritud digitaalsega. Turundajate väljakutse on leida nende kahe vahel hea tasakaal. Tänapäeval peavad digitaalsed ja uued tehnoloogiad olema järjepidevate reaalse elu suhete vahendajad, mitte ainuke viis suhete arendamiseks brändide ja tarbijate vahel.

Kokkupuutepunktide ja Kantar Connect lähenemise teemadel on konsultandiks Kersten Jõgi, Kantar Emori kliendikogemuse ekspert: kersten.jogi@emor.ee  

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831marianne@bestmarketing.ee
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988kristi@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee