(Sisuturundus) Digitaalses maailmas vajavad brändid inimlikku puudutust

Kersten Jõgi
Kersten Jõgi

Tänu tehnoloogia arengule on kokkupuuted brändide ja tarbijate vahel oluliselt mitmekesistunud. Inimesed suhtlevad brändidega mobiilirakenduste, sotsiaalvõrgustike, juturobotite ja virtuaalsete personaalsete assistentide nagu Alexa ja Siri vahendusel. Mõned brändid unistavad koguni 100 protsenti digitaalse suhte loomisest oma tarbijatega.

Kas digitaalne kogemus on ainuke asi, mida tarbijad soovivad? Kantar Global Connect Centeri juht dr Niels Neudecker on Kantar Millward Browni blogis siin kahtleval seisukohal. Dr Neudecker toob näiteks suured ja tuntud tehnoloogiabrändid Google, Amazon, Facebook ja Apple, kes mõistavad, kui olulised on tegelikult personaalsed, reaalse maailma kogemused. Mõelgem kasvõi kuulsate ja juba ikooniliseks saanud Apple’i poodide olulisusele. Ning Facebook on paigutanud reklaamplakateid bussipeatustesse, et näidata inimestele seda, kuidas nende kalendrifunktsioon saab aidata kaasa oluliste suhete loomisele reaalses maailmas.

Isegi digitaalselt kõrgetasemelises keskkonnas on inimlik puudutusbrändi väärtuse ehitamisel hädavajalik. Kantar TNSi kogemustepagasis on kindlaid tõendid selle kohta, et brändi kogemuslikud kokkupuutepunktid, kas läbi isiklike suhete või tootekogemuse, mängivad brändi väärtuse ehitamisel alati suurt rolli. Kantari Connect andmebaas (mis sisaldab enam kui 75 000 puutepunkti hinnangut) kinnitab, et kogemuslikud kokkupuuted annavad pea 50 protsenti brändi ihaldusväärsusest.

Üks Kantari hiljutine maiustustebrändi uuring näitas, et toote pakkumine kohvikutes ja restoranides maitsmiseks lisab ca 20 protsenti selle toote ihaldusväärsuse kasvu. On raske ette kujutada, et interneti ribareklaamid suudaksid asendada seda multisensoorset ja sotsiaalset kogemust, mida inimesed reaalses elus kogevad.

Connect puutepunkti uuringud näitavad, et brändide jaoks on oluline aktiveerida kogemuslikke kokkupuutepuutepunkte kogu tarbijateekonna jooksul. Turundajad peavad kandma head hoolt, et need kogemused leiavad aset õigel ajahetkel ja sobivad kokku tarbija hetke meeleseisundiga. Brändi kokkupuutepunktid reaalmaailmas on veelgi efektiivsemad, kui need on integreeritud digitaalsega. Turundajate väljakutse on leida nende kahe vahel hea tasakaal. Tänapäeval peavad digitaalsed ja uued tehnoloogiad olema järjepidevate reaalse elu suhete vahendajad, mitte ainuke viis suhete arendamiseks brändide ja tarbijate vahel.

Kokkupuutepunktide ja Kantar Connect lähenemise teemadel on konsultandiks Kersten Jõgi, Kantar Emori kliendikogemuse ekspert: kersten.jogi@emor.ee  

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RUTHIE BELLE otsib TURUNDUSJUHTI

Ruthie Belle OÜ

22. veebruar 2019

KIVILAINE otsib TURUNDUSKOORDINAATORIT

Kivilaine OÜ

28. veebruar 2019