17 jaanuar 2019
Jaga lugu:

Kent Raju: rebränding, mida nimetaks lausgeniaalseks

Kuigi ametlikult kuulutatakse aasta turundustegu välja alles märts, siis las ma ütlen teile kohe, mis selleks on. TALTECH!

Ja kui ta ka ametlikuks turundustembuks ei saa (mis ühtlasi tõestab, et maailmast on kadunud ka viimne õiglus), siis minu silmis ei ole mingit kahtlust, et just TALTECH seda nimetust väärib.

Kuivast ja (vähemalt väljastpoolt) igavast Tallinna Tehnikaülikoolist sai mitte nagu üleöö, vaid väga konkreetselt üleöö innovaatiline, põnev, äge, cool ja ligitõmbav moodne ülikool. Olles isiklikult alati reaalteadustest ja paljudest valdkondadest, mida TTÜs õpetati huvitunud, polnud mul kunagi päris sellist mõtet tulnud, et tahakski seal õppida. TTÜ oli kuidagi aegunud ja kuiv. Aga TALTECH… see on hoopis midagi muud! Ma vaatan sellele kõigele peale ja:

1. Ma tahaks seal õppida

2. Ma tahaks teada, mis seal toimub

3. Ma tahaks sellega kuidagi seotud olla

4. Ma tahaks TALTECHi hoodie‘t

Ausõna, ma oleks TTÜ pusa esimesel võimalusel taaskasutuskeskusesse viinud, aga TALTECHi oma kannaks uhkusega ribadeks.

Ja ma pole ainus. Teate, kus mul see mõte lõplikult formuleerus, et TALTECH on hakkama saanud millegi väga suurega? Lõunal. Käisin lõunal ja nägin kõrvallauda istuvat seltskonda:

Kirju rahvusvaheline erinevaid keeli kõnelev noor seltskond tuleb sööma ja tunneb oma kooli üle ilmselgelt uhkust. Ja ma vaatan neid ja mõtlen, et damn!, see on nüüd viimane piisk ja ma kuulutan TALTECHi ametlikult mitte ainult kordaläinud, vaid lausgeniaalseks rebrändinguks.

Kusjuures, kui TTÜ oleks minu poole pöördunud ja küsinud, et kuidas nad cool’iks saaks, siis ma kardan, et ma äkki poleks tihanud neile öeldagi, et muutke oma nimi ära, sest see tundus ju täiesti võimatu, et TTÜ end ümber brändiks. Aga ometi on võimatu teoks tehtud. Ja kui nüüd see TTÜ jube maskott, mis esindab kõike, mis vanal TTÜ imagol viga oli ka pagendusse on saadetud, siis on TALTECHi tegu mitte aasta, vaid aastakümne kõige kõvem turundustegu.

Aasta Turundustegu 2018 konkurss on avatud! Tutvu reeglitega ja esita ka oma töö SIIN.

Allikas: Kent Raju blogi.

Jaga lugu:
Seotud lood
Kõik seotud lood
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Marianne Liibert
Marianne LiibertBestmarketing.ee toimetajaTel: +372 5563 5831marianne@bestmarketing.ee
Kristi Remmik
Kristi RemmikBestmarketing.ee ürituste projektijuhtTel: +372 5683 6988kristi@bestmarketing.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee