Janno Siimar valiti ADCE digiþürii esimeheks

Janno Siimar
Janno Siimar

Best Marketing õnnitleb Jannot ja esitab talle 3 küsimust:

Mis täpselt su roll on, mida tegema pead?

Minu roll on juhtida digiþürii (kuhu kuuluvad kõrgelt hinnatud disainerid üle terve Euroopa) tööd. Hoida silm peal kriteeriumitel ning kui mõni vaidlus jääb kinni või keeb üle, liigutada see edasi. Üldiselt þürii presidendil hääletada ei ole vaja… kui, siis vaid olukordades, kus hääled jagunevad võrdselt, langetab otsuse, kuhu poole asi lõpuks kaldub. Reglement on alati sama: otsime suurepärast ideed ja suurepärast teostust ning tunnustame neid, kellel kõik on suurepärane.

Kuidas nii juhtus, et sind esimeheks valiti?

Þürii presidendi valib ADC*Euroopa tegevjuhtkond ning kriteeriumiks on, et inimene oleks austatud ja tunnustatud omal alal ja et þüriiliikmed võtaks teda vähemalt võrdsel tasemel iseendaga. Þürii presidendiks ei saa kandideerida ja mul ausalt ei ole õrna aimugi, kuidas minu nimeni jõuti. Valin uskuda, et sel on midagi pistmist minu, aga rohkem Velveti püsivalt heade tulemustega selles valdkonnas, üle 120 võidetud koduse ja rahvusvahelise auhinnaga, minu ligi kümne aastase panusega ADC*Euroopa juhatuse töösse ja Eesti väga hea üldise mainega digivaldkonnas. Aga mine võta nüüd kinni, onju.

Mida see sulle/Velvetile/eesti industryle tervikuna annab?

Þürii presidendiks määramise otsest kasu on ehk päris keeruline arvutada. Kindlasti annab mulle, aga ehk ka kogu disainiperele põhjust olla natuke uhke (pole just meie ala, aga ehk siiski). Tõstab natuke meie mainet Euroopa loovtegelaste hulgas. Toob mõned kutsed ka teiste võistluste þüriidesse jne. Vaevalt otseselt kliente kellelegi toob, aga mõnikord tunnustus ongi kasu iseeneses.   

… Aga tegelikult on meil kaks suurepärast þüriiliiget veel!

Helene Vetik, ADC*Estonia Aasta Disainerina 2018 esindab meid Graafilise Disaini þüriis. Magnus Luþkov, Otimisti (ETKALi Aasta Reklaamiagentuuri 2017 ja 2108) loovjuhina esindab Eestit Innovatsiooni ja Integratsiooni þüriis.

ADC*Estonia kohus ADC*Europe liikmena on saata oma esindajad igal aastal Barcelonasse. Oleme seda teinud juba ADC*Estonia loomisest alates ehk üle 10 aasta. Aga see ei tähenda, et sinna keegi meie suva järgi automaatselt þüriisse saab. Meie esitame kandidatuurid ja tegevjuhtkond otsustab, kas kandidaat on vääriline hindama Euroopa Loovuse Meistrite Liiga võistlejaid. Olen väga uhke, et meie þüriiliimed on jäänud silma kõrge professionaalsuse ja kõrge eetika poolest. Tagasiside on alati olnud väga hea ja Eesti tegijad on sinna alati oodatud. Nii ka sel korral on meil kabuuris kõige kõrgema kaliibriga püssid. Ärgem unustagem, et ADC*Euroopa auhind on püsivalt Gunn reporti 3 kõige hinnatuma globaalse auhinna hulgas. Vastutus on suur ja au olla kutsutud on seda suurem.

Kõik þüriid ja liikmed on näha siin: https://www.adceurope.org/awards/jury/

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RUTHIE BELLE otsib TURUNDUSJUHTI

Ruthie Belle OÜ

22. veebruar 2019

LIVIKO otsib GRAAFILIST DISAINERIT

Liviko AS

25. veebruar 2019

EESTI TEADUSAGENTUUR otsib KOMMUNIKATSIOONIJUHTI

Eesti Teadusagentuur

25. veebruar 2019