22. september 2016
Jaga lugu:

Vertikaalformaadis video pole enam saatanast

Social Media Week Londonis  

Ülevaade värsketest sotsiaalmeedia trendidest, millest räägiti eelmisel nädalal Londonis toimunud suursündmusel Social Media Week, millest võttis osa ka Mediabrands Digitali sotsiaalmeedia meeskonna juht Fred-Ander Pärn.

Nagu eelnevatel aastatel, oli ka seekord kõnelejate nimekiri pikk ja värvikas. Sotsiaalmeedia suurtest nimedest olid esindatud Facebook, Instagrami, NatGeo, LinkedIn, BuzzFeedi, Hootsuite jpt. Teemade hulk oli lai, fookusesse tõusis video kasutamine sotsiaalmeedias. Suures plaanis võib tõdeda, et olemuslikult on teemad sarnased mitmete varasemate aastatega (kaasamine, video ja mobiili levik, storytelling jne.), muutus on tehniliste võimaluste avardumises, mis annab üha erinevamaid võimalusi sihtrühmani jõudmiseks., kuid kas seda võimalust kasutatakse õigesti  ära? Võrreldes 2015. aastaga on videote üleslaadimise protsent veebis kasvanud üle 800, millele aitab kaasa ka Facebooki Live Video funktsioon. Viimast võimalust reklaamib ja aitab orgaaniliselt üleval hoida Facebook ise ning soovitab selle kasutamist kõigile. See on hetkel üks kuumemaid trende, millega tasub kindlasti kaasa minna. Facebooki enda sõnul saab Live Video koguni 10 korda rohkem kaasatust kui tavavideo. Häid näiteid antud formaadi kasutamisest võib leida näiteks BuzzFeed kanalitest.! Vaadates tehnoloogia arengut ning uute võimaluste tekkimist, on virtuaalreaalsus juba kohal ning esimesed pioneerid on seda ka väga edukalt sotsiaalmeedias ära kasutanud. Alustades 360 kraadi piltidest ja videotest ning lõpetades suuremahuliste projektidega. Üheks heaks näiteks on 360 kraadi video, mis lubab vaatajatel siseneda Salvador Dali maali Archeological Reminiscence of Millet’s “Angelus” värvilisse maailma ning avastada selle müstilist olemust:

Siin on mõned mõtted ja märksõnad, mida MBD Londonist kaasa võttis:• Hetkel näitab globaalne trend telereklaamide liikumist Facebooki

Virtual Reality on tulevik

. Täna enam ei piisa puhtalt postituste tegemisest ning auhinnamängude korraldamisest, vaja on midagi enamat. Võimaluse rääkida oma lugu veelgi suuremalt ja interaktiivsemalt annavad uued platvormid nagu Instagram Stories või kiiresti tõusev Snapchat. Sisuliselt on vaja leida võimalused nende integreerimiseks praeguste strateegiate ning plaanidega ning täiendav kasu on loodud. Selliste uudsete lahendite kasutamine on hea võimalus pakkuda oma fännidele midagi sellist, mida nad kusagilt mujalt ei leia.! Üks võimalus tarbijatega suhtlemiseks on pakkuda fännidele head sisu, kuid täiendavalt saavad fännid sellele ka ise kaasa aidata. Jälgi oma fänne, vaata mida nad postitavad ja milliseid platvorme nad Sinu brändist rääkimiseks kasutavad. Tihti võib juhtuda, et nende seas on inimesi, kellele Su bränd korda läheb ja nad loovad selle tarbeks omanäolist sisu. Neid fänne on hea kaasata ning jagada omakorda nende poolt loodud sisu., siis nüüd on antud teema pea peale pööratud! Kuna nutitelefonid on aina enam populaarsust võitmas, siis tarbitakse ka sotsiaalmeedia sisu peamiselt just nutifonidest. Vaadates selle info valguses videote trendi, siis nüüd on vertikaalformaat jälle popp, sest seda on telefonis mugav vaadata. Vertikaalformaadi uut tulekut toetavad ka Instagram Stories ja Snapchat, kus sisu vaatamiseks kasutajad oma telefoni pöörama ei hakka.

• Sotsiaalmeedias on jätkuvalt oluline lugude rääkimine ehk storytelling

Kuula ja jälgi oma fänne

• Kui varasematel aastatel on räägitud, et vertikaalformaadis video on saatanast

Social Media Week (SMW) ülemaailmne konverentside sari, mis edastab ja jagab sotsiaalmeedia parimaid ideid ning uusimaid trende.

Fred-Ander Pärn

BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com