3. august 2016
Jaga lugu:

Lähiaastate meediainvesteeringute kasv tuleb mobiilist

Patrik Kupenko Nexdist ja Anton Hmelnitski ning Hanno Kindel OMD-st  

USA ja Suurbritannia reklaamiturud on teenäitajateks kogu maailmale, andes selgeid signaale võimalike arengute kohta ka Eestile. Jõuline internetireklaami kasv pole enam pikki aastaid mingi uudis, kuid muutusi tasub otsida verivärske WARC uudiskirja Suurbritannia reklaamituru käesoleva aasta esimese kvartali kokkuvõttest.

Kogu UK meedia kasvuks ennustatakse 2016. aastal 4,2%. Internetireklaami mahud kasvasid vaadeldaval perioodil 15,3%, kuid tervelt 96% online reklaamide kasvust andis mobiilireklaami kasv. Muu internetireklaami kasv oli marginaalne, võrreldav klassikaliste offline meediakanalite mõneprotsendiliste tõusudega. Seega, enam ei saa rääkida desktop reklaami kiirest kasvust, selle ainus kütus on mobiil ning selle kasv on kordades kiirem kui omal ajal desktop reklaami puhul.

Mobiilireklaami kui internetireklaami peamisest kasvumootorist on ilmunud WARC-i uudiskirjade vahendusel käesoleval aastal varemgi uudiseid. Mobiilitrendi heaks näiteks ka Eestis on värskelt lansseeritud Postimehe veeb, mis on silmnähtavalt “mobile first” mentaliteediga ehitatud keskkond.

OMD Eesti esindus on nendest arengutest teinud omapoolsed järeldused ning tugevdanud tiimi uue inimesega. Alates augustist liitus OMD-ga Anton Hmelnitski, kelle roll on kureerida OMD Eesti esinduse strateegilist partnerlust Nexdi ning ka teiste eesrindlike digiagentuuridega Eestis. Antoni tugevuseks on tema lai kogemustepagas digimaailmas ja loovagentuuri taust, läbi mille Anton saab edukalt tervikpilti hallata.

WARC raportit saab lähemalt lugeda siit: http://expenditurereport.warc.com

Hanno Kindel

OMD Eesti tegevjuht

 

Jaga lugu:
BEST MARKETINGI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Best Marketingi uudised igal nädalal enda postkasti.

Bestmarketing.ee toetajad:

Enimloetud
Maarit Eerme
Maarit EermeBestmarketing.ee juhtTel: +372 51 44 884Maarit.eerme@aripaev.ee
Hando Sinisalu
Hando SinisaluBest Marketingi konverentside programmijuhtTel: +372 502 8561hando@best-marketing.com
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanBest Marketingi veebireklaami müügiijuhtTel: +372 5331 5700catlin.puhkan@aripaev.ee
Helen Külaots
Helen KülaotsBest Marketingi kaasautorTel: +372 523 1550helen@best-marketing.com