Case study: Digitegu võitja- Eesti Energia sisenemine Poola turule

Kairo Kraaner Veebigurust
Kairo Kraaner Veebigurust

Digitegu 2018 Google reklaami kategooria võitja Eesti Energia kampaania peamiseks eesmärgiks oli uue brändi tuntuse laiendamine ja äriklientide leidmine, kes soovivad nende käest elektrit või gaasi osta.

Olukord turul:

Eelmisel aastal alustas Eesti Energia, kes tegutseb energiamüüjana väljaspool Eestit Enefiti brändi all, Poolas äriklientidele elektri- ja gaasimüüki.

Poolas tegutseb ca 300 erinevat energiamüüjat, sh nii kohalikke suuri energiatootjaid kui ka välisettevõtete esindajaid. Seega on Poolas tihe konkurents, kuid tulenevalt riigi suurusest ka palju võimalusi.

Eesti Energia sisenes Enefiti nime all turule kui uus tundmatu tegija ja bränd.
Kampaania peamiseks eesmärgiks oli uue brändi tuntuse laiendamine ja äriklientide leidmine, kes soovivad Enefiti käest osta elektrit või gaasi.

Kampaania keerukus seisnes selles, kuidas piisavalt täpselt sihtida, et info jõuaks võimalikult paljude äriklientideni, mitte eraklientideni, kes moodustavad suure osa kasutajatest, kes seotud teenuseid otsivad. “Peale põhjalikku analüüsi valisime Google Ads võimaluste seast välja otsingukampaania ning toetuseks taasturundamise lahenduse. Viimastel kuudel oleme alustanud ka display-kampaaniate testimisega uute klientide leidmiseks.”

Keskseks fookuseks seati konkurentide sihtimine - sobivad tingimused ja katsetused tulemuslikkuse saavutamiseks tuli leida võimalikult kiiresti, kuna eelarve oli üsna piiratud, pidades silmas Poola turu mahtusid.”

Tulemused:

Pidev kampaania optimeerimine ja turuolukorra analüüs aitas aasta jooksul kasvatada päringute arvu 4 korda ja parandada konversioonimäära 2.5 korda. Iga investeeritud 1€ tõi tagasi 7.89€ ja siiani on Google Ads Enefitile kõige olulisem ja töötavaim kanal.

"Aasta jooksul aitasime Google reklaamide kaudu Enefitil müüa nullist 1TWh energiat, mis on umbes 140 000 keskmise Eesti majapidamise aastane energia tarbimine", selgitas kampaania edu lihtsustatul kujul Veebiguru looja ja strateeg Kairo Kraaner.

Klient: Enefit Sp. z.o.o.
Agentuur: Veebiguru

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib TURUNDUSE SPETSIALISTI

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

31. jaanuar 2019

DANSKE BANK GROUP otsib KOMMUNIKATSIOONIJUHTI Eesti filiaalis

Danske Bank AS Eesti filiaal

20. jaanuar 2019