Britta Ratas: Mitmekesisus loob tuleviku

Britta Ratas
Britta Ratas

"Elame ajastul, kus inimlikkus, avatud mõtlemine ja koostöö ei ole töökultuuris pelgalt sõnakõlksud, millesse uskumine ja panustamine peaks kuuluma valitud liidrite ja eestvedajate päevakorda. Need on moodsa maailma normid, kus kõik tahavad töötada ja elada, tihti taipamata, et muutused algavad eelkõige iseendast." Kaubamaja turundusdirektor Britta Ratas räägib sellest, miks hinnata mitmekesisust.

Avatud ilmavaade, innustumine uutest ideedest ja põnevatest inimestest ning soov leida olukordadele uusi lahendusi on töökultuuris alus mitmekesisusele ja homse maailma arengule. Ilma mitmekesisuseta ei oleks meie ümber niivõrd palju innovatsiooni ja tehnoloogilisi uuendusi, mis järk-järgult kujundavad maailma ja muudavad inimeste elusid lihtsamaks ja kiiremaks.

Kas veel mõned aastad tagasi oleks keegi kujutanud ette toidupoes ostlemist ilma kassajärjekorras seismiseta? Tänaseks on iseteeninduskassad uus normaalsus, et võita ajas ja olla iseenda ostukogemuse peremees. Kauplemise eri formaadid, e-kaubandus, on toonud ühest küljest uusi kliente, teisalt on sellised uuendused aidanud kaasa ettevõtete endi „värskendamisele“. Selle üks osa on tööprotsesside ülevaatamine ja inimressursside ümberstruktureerimine, kuid kõige olulisem on inimlik aspekt – kuidas kaasata inimesi?

Vastupanu kui loomupärane reaktsioon

Tavaliselt kohtavad uued ideed suuremal või vähemal määral põikpäist vastuseisu ja ohtralt põhjendusi, miks seda või teist pole mõistlik teha, kas ei tundu uus piisavalt huvitav või lükkab argipäevasest mugavustsoonist lihtsalt välja. Olgem ausad – inimesed on loodud seisma selle eest, mida nad juba tunnevad ja oskavad. Ongi väga raske oma aju sundida uue info ja olukordadega kohanema.

Tänapäeval on aga kiire reageerimine, avatud mõtlemine ja julgus uute ideedega riskida see, mis viib edule ja garanteerib jätkusuutlikkuse. Liigsele kritiseerimisele pole kohta, kui ei taheta rongist maha jääda. Maailm keerleb täiskiirusel edasi ja mõistlik on selles peadpööritavas tempos säilitada võimalikult avatud meel, kaardistades kasulikud hoovused, millega kaasa minna.

Kuidas on see kõik seotud mitmekesisusega?

Kogu tehnoloogia tohuvabohus on kesksel kohal ikka inimesed – nemad loovad innovatsiooni, innustavad teisi ja genereerivad uusi ideid. Inimeste mitmekesisus toob lauale erinevad vaatenurgad, põnevad küsimused ja seninägemata lahendused, mida täpselt ühesuguste inimeste puhul ei juhtuks kunagi.

Inimesed ei ole identsed ja jumal tänatud, et see nii on! Ilma erinevuseta poleks kunagi tulnud võimalust ostelda e-poes, maksta kassas mobiiliga ega lähitulevikus lennutada inimestele drooniga pakke koju. Oli see vast üks kirju seltskond, kes sellised ideed välja mõtles!

Kaubamaja keset mitmekesisust

Kaubamajas moodustame oma paljude erinevate inimestega justkui oma väikese rahvuse, kes toimetab ühtses kultuuriruumis. Millisena me seda kultuuri näeme? Täis vägevaid inimesi oma põnevate ja lennukate ideedega, kuidas arendada kaubandust, pakkuda vinget ostuelamust ja üllatusi meie külalistele.

Meil on enamuses inimesed, kes tahavad elada innovatsioonis ja uuendustes ning ei ole valmis oma vaatevälja kitsendama. Meil antakse võimalus uutele tulijatele, olgu need kolleegid, kliendid või ideed. Õnneks pole ka ükski klient täpselt sarnane teisele, mis tähendab, et avatus erinevatele situatsioonidele on kaubandusse juba sisse kodeeritud. Nii kaua kui asi puudutab inimesi, pole olemas ühte võimalikku lahendust, mille alusel käituda ja toimetada.

Võti tulevikku

Kirjus kaubandusmaailmas aitab ellu jääda avatus. Nii lihtne see ongi – ole avatud, salliv, innustu uutest võimalustest, mida maailm pakub ja lausa sülle toimetab! Energia kulutamine kritiseerimisele viib viimaks tõdemuseni, et elu läks kõrvalt mööda ja mitte ainult, vaid möödus ka üsna igavalt.

Tee oma elu ise põnevaks ja mitmekesiseks. Mis põhiline – heatahtlikuks, et ka teistel sinu ümber oleks mõnus olla. Koos luuakse kultuuri ja traditsioone, aga koos mõeldakse ka tulevikule, kus mitmekesised mõtted tulevad mitmekesistest peadest. Innustuge avatud maailmast. Head mitmekesisuse päeva!

Britta Ratas, Kaubamaja AS turundusdirektor

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HAVAS ESTONIA otsib LOOVKIRJUTAJAT

Havas Estonia

20. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019