Kuidas pääseda oma looga ajakirjandusse?

Igor Rõtov
Igor Rõtov

Äripäeva peadirektor Igor Rõtov ja peatoimetaja asetäitja Aivar Hundimägi räägivad 26. aprillil toimuval sisuturunduse koolitusel, kuidas luua ja esitada oma ettevõttest huvitavaid lugusid, millega meediasse pääseda ning oma äri kasvatada. Tule ja saa säravaks kolumnistiks!

Viimase kahe aasta jooksul on ettevõtted hoogsalt hakanud meediaväljaannetes avaldama tekste, mille eesmärk on turundada oma ettevõtet, teenust või toodet. Neid märgistatakse sõnaga „sisuturundus“ ja seda võimalust peetakse bännerreklaamiga võrreldes tulemuslikumaks turunduskanaliks, mille populaarsus lähiaastatel kiiresti kasvab. Sisuturundustekstide võlu seisneb oskuses jutustada potentsiaalsetele klientidele oma lugu, tekitada diskussiooni, luua uudiseid ja kanda edasi oma väärtuseid.

Oma loo või sõnumiga mõjule pääsemiseks ei piisa vaid selle avaldamisest. Sisuturunduslugu peab olema kirjutatud nii, et suur hulk sihtgrupist seda märkaks, loeks ja tegutseks. Lähtudes ajakirjanduslike tekstide nagu uudis- ja arvamuslugu kriteeriumidest, on võimalik kirjutada meeldejäävaid sisuturundusartikleid.

26. aprillil toimuva sisuturunduse koolituse läbinu mõistab hea teksti kirjutamise põhitõdesid, kuidas meedia toimib ja kuidas viia oma lugu massideni.

Koolitusele on oodatud ettevõtjad, turundus- ja kommunikatsioonijuhid ja spetsialistid ning kõik, kes soovivad õppida, kuidas ära tunda või ise kirjutada veenvaid ja meeldejäävaid (sisuturundus)tekste.

Koolituse eesmärk on anda teadmised ajakirjanduse toimimisest ning oskused oma lugu kirjalikus vormis meeldejäävalt esitada.

Koolitusel vaheldub teooria praktiliste harjutustega. Teooria annab teadmised meedia toimimisest ja selle kasutamisest turunduskanalina. Kohapeal valmivad uudislugu, harjutatakse ratsionaalselt argumenteerimist, mille tulemusena valmib arvamusartikli struktuur.

NB! Soovi korral on osalejatel võimalik enne koolituse toimumist saata olemasolevaid sisuturundusartikleid, mida koolitusel osalejatega analüüsitakse.

Koolitajad:

Igor Rõtov, Äripäeva peadirektor ja kolumnist
Varasemalt on Igor olnud pikaaegne peatoimetaja ja omab paarikümneaastast kogemust ajakirjanike täiendkoolituste läbiviimisel. Igoril on pikaajaline kogemus meediaorganisatsioonide juhtimisel. Ta on olnud kaasatud meediaprojektidesse Rootsis, Soomes, Taanis, Venemaal, Ukrainas ja Hiinas. Ta on Eesti esindaja Euroopa äripressi assotsiatsioonis (European Business Press). Viimasel paaril aastal on Igor süvendatult tegelenud sisuturunduse temaatikaga ning juurutanud maailma parimaid praktikaid Äripäeva toodete juures. Igor on õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust ning hiljem ka korduvalt osalenud külalislektorina meediatudengite õpetamisel.

Aivar Hundimägi, Äripäeva peatoimetaja asetäitja, kolumnist ja arvamusliider
Aivar on pikaajalise ajakirjandus- ja juhtimiskogemusega. Töötab Äripäevas alates 1993. aastast. On lisaks ajakirjanikutööle juhtinud Äripäeva arvamustoimetust, uudistetoimetust, börsitoimetust, uurivat toimetust. Aivar on raamatute „Eesti turunduse kuningad ja narrid“ ning „Et valvekoer ei hammustaks“ autor ning raamatute „Raha ja vabadus“ ning „Võitlusse majanduslangusega“ üks autoritest. Kahel aastal on Aivari kirjutatud kolumnid valitud Eesti Ajalehtede Liidu korraldatud pressipreemia konkursil aasta parimaks arvamuslooks. Aivar on viinud läbi ka ajakirjanikele ning ettevõtete tipp- ja keskastme juhtidele suunatud koolitusi. Aivar on üks Vikerraadio saate „Rahva teenrid“ osalejatest ning kuulub Vikerraadio kommentaatorite ringi. Ta on Eesti ajakirjanike eneseregulatsiooni kogu Pressinõukogu liige.

Koolitusele on veel saadaval 2 vaba kohta! Lisainfo ja registreerimine: Kuidas esitada oma lugu ajakirjanduses?

Koolitus toimub Äripäeva uues majas aadressil Vana-Lõuna 39/1, Tallinn.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019

HAVAS ESTONIA otsib LOOVKIRJUTAJAT

Havas Estonia

20. jaanuar 2019