Eesti disainibüroo AKU lõi Dolby jaoks ainulaadse teose

15. veebruaril esitleti tehnoloogiafirma Dolby Laboratories San Francisco peakontoris uusi teoseid Dolby Art Series kollektsioonist, nende hulgas ka Eesti disainibüroo AKU tööd „Slow Scan“. Teost eksponeeritakse koos 31 maailma tuntuima disainibüroo ja kunstniku loominguga.

Ettepanek teha Dolby kunstikollektsiooni töö tehti AKUle eelmise aasta suvel. “Meile oli väga suur au olla valitud maailmaklassi disainerite sekka ja luua oma nägemus teedrajava ettevõtte kunstikogusse,” kommenteeris AKU partner Alari Orav.

Vaata: Dolby Art Series

Disaineritele andis tellija vabad käed, ainsateks piiranguteks olid formaat (152×152cm) ja Dolby logost tuttava kahe sümmeetrilise poolkaare kasutamine. “Meie jaoks on alati olnud protsess sama oluline kui tulemus ja ka selles töös murdsime eelkõige pead just meetodi osas,” selgitas Orav. Dolby on loonud erinevaid innovaatilisi lahendusi nii heli- kui pildiedastuse vallas, nende tehnoloogiaid rakendatakse helistuudiotes, kinodes ning nutitelefonides.

AKU valis lähtekohaks Dolby ikoonilise müravähendussüsteemi, mida kasutati kassettmagnetofonides. Otsides vastust küsimusele, kuidas visuaali kassetile salvestada, jõuti Slow Scan Television (SSTV) tehnoloogiani, mida raadioamatöörid kasutavad piltide saatmiseks. Pilt muudeti SSTV tarkvara abil heliks, salvestati Dolby C müravähendussüsteemi kasutades kassetile ning konverteeriti tagasi pildiks. Suuremõõtmelise teose valmistamiseks kulus kokku 24 töötundi ning lõpptulemuses on näha protsessist tekkinud artefaktid ja moonutused.

“Leidsime, et uut ja põnevat saab luua ka vananenud tehnoloogiate abil, tuleb vaid kannatlik olla,” võttis Orav töömahuka protsessi, mille kohta saab pikemalt lugeda siin, kokku.

Dolby püsikollektsiooni kuuluvad peale AKU veel VolvoxLabsi, Michael Paul Youngi, Experimental Jetseti, Supermundane’i, Studio Dunbari, David McLeod, Pentagrami ja 24 teise kunstniku/disainibüroo teosed.

AKU on üks Eesti tunnustatumaid disainibüroosid, mis tegutseb aastast 2012. Nende tööde hulka kuuluvad mahukad brändingu ja visuaalse identiteedi projektid kuultuurivaldkonnas (Tallinn Music Week, Tallinna Arhitektuuribiennaal), avalikus (Riigikogu, Tallinna linn) ning erasektoris (Nortal, Pocopay).

AKU tiim
AKU tiim

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

HAVAS ESTONIA otsib LOOVKIRJUTAJAT

Havas Estonia

20. jaanuar 2019

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib TURUNDUSE SPETSIALISTI

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

31. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019