Revolutsiooni aasta: MediaCom tahab meediavahendaja mainest vabaneda

Olga Peresild
Olga Peresild

"Olen sellise eesmärgi võtnud, et aasta lõpuks ei räägitaks meist kui meediaagentuurist, vaid content & connections agentuurist," räägib MediaCom Eesti juht Olga Peresild.

Enne järjekordset Aasta Meediategu konkurssi intervjueerib Best Marketing suuremate meediaagentuuride juhte. Kus suunas liigub meediaagentuuride äri, millised on sel aastal plaanitavad uuendused? Küsimustele vastab MediaCom Eesti juht Olga Peresild.

Mida planeerite sellel aastal teisiti teha kui varasemalt?

Olen sellise eesmärgi võtnud, et aasta lõpuks ei räägitaks meist kui meediaagentuurist, vaid content & connections agentuurist. Tahame meediavahendaja mainest võimalikult kaugeneda. See tähendab firma struktuuri ja kompetentside üle vaatamist, vajadusel uute kompetentside sisse toomist ja võib olla isegi vanade kompetentside kaotamist. See aasta tuleb täielik revolutsiooni aasta, sest vanamoodi ei saa agentuur enam kindlasti edasi eksisteerida.

Uute kompetentside osas leian, et agentuur ei saa tulevikus olla selline, kes spetsialiseerub ainult ühele asjale. Näiteks, et oleme tugevad digis või et või oleme tugevad analüütikas, sest õiged ärilised otsused põhinevad hästi ja professionaalselt tehtud analüütikal.

Olles tuleviku meediaagentuur, peame oleme pädevad kõikides küsimustes, mis on seotud kommunikatsiooni planeerimisega. Nii analüütika kui ka digi on agentuuri seisukohalt muutumas hügieenielementideks. Uutelt kompetentsidelt ootame ärilist, strateegilist ja loomingulist mõtlemist.

Mainisid, et olete muutumas meediaagentuurist content & connections agentuuriks - see võib kliendile segaseks jääda. Kas mingit eestikeelset nimetust sellele ei olegi?

Me ilmselt ei tõlgi seda eesti keelde, sest me ei leiaks ehk õiget sõna, poleks ju õige nimetada ettevõtet sidususagentuuriks.

Minevikus oli võtmeküsimuseks see, et me alustasime koos meeskonnaga oma tööd sellest, et selgitasime välja mis meediatüübi kaudu ja kõige kuluefektiivsemalt saame kätte kõige suurema auditooriumi – sellel tugines kogu ülejäänud analüüs.

Nüüd muutub meie jaoks võtmeküsimuseks see, miks konkreetne tarbija meie kampaaniaga üldse kaasa peaks minema.

See kõlab nagu loovagentuuri pärusmaa, kas hakkate loovagentuuridega konkureerima?

Kas see on loovagentuuri töö? Ma ütleks, et pigem mitte. Vanasti, kui kampaania läks telesse, siis soovitas meediaagentuur kliendil ainsa variandina kasutada 30 sekundilist klippi. Nüüd on meie käes rohkem vahendeid.

Võib olla on õigem öelda kliendile, et jah, me läheme telesse, kuigi see ei pruugi enam olla eriti huvitav meediatüüp, aga formaate on kordades rohkem: on olemas sponsorlus, uudistelõigud ja kasvõi sotsiaalmeedia, kus on võimalik teha video content’i ja mänge. Tuleviku meediaagentuurina peame samuti oskama nende võimalustega mängida.

Kui võtmeküsimuseks on, miks tarbija peab kliendikampaaniaga kaasa minema, siis peame a priori aru saama, et näiteks noor inimene ei reageeri tavaklipile teles, seevastu vana inimene just tahabki näha tavaklippi, sest see on tema jaoks arusaadavas formaadis edasi antud info. See ei ole lihtne, aga see on tehtav.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

COMPENSA ELUKINDLUSTUS otsib TURUNDUSE SPETSIALISTI

Compensa Life Vienna Insurance Group SE

31. jaanuar 2019

HAVAS ESTONIA otsib LOOVKIRJUTAJAT

Havas Estonia

20. jaanuar 2019

TELE2 EESTI AS otsib VEEBIANALÜÜTIKUT

Tele2 Eesti AS

21. jaanuar 2019