Reisikirjad Soomest 17: Ootav koer

Soome lemmikloomatarvete kauplustekett Musti ja Mirri tegi uue poe avamise puhul pealinlastele toreda kingituse. Skulptor Erkki Kannosto skulptuur Ootav koer (Odottava koira) pandi rahvale vaatamiseks üles Helsingi linna ilmselt kõige käidavama koha peale - Helsingi raudteejaama ette.

Koer kutsub Helsingi ühe tuntuima maamärgi kivimehi mängima. See idee jäljendab ilmselgelt Fearless Girl tüdruku kuju New Yorgis, kes võimsale pullile vastu hakkab. Seda ei salga ka tegijad. Küll aga on koerakuju küll palju sõbralikum ja rõõmsam.

Kahjuks oli see ajutine lahendus - koerakuju oli väljas ainult neljal detsembripäeval. Tegelikult ongi imekspandav, et ülereguleeritud Helsingis üldse saadi luba selliseks reklaamitrikiks avalikus linnaruumis ja väga suure igapäevase inimvooga kohas.

Kuigi mõte oli väga hea, jäi vajaka selle lahenduse puhul veidi usutavusest. Võib-olla nägi see reklaam liigagi ajutine välja - kõnnitee servas äärekivi peal ilma postamendita.

Aktsiooni oli mõeldud Musti ja Mirri uue, kesklinnas Kaivokatul asuva poe avamisreklaamiks. Pood asubki Raudteejaama läheduses. Aktsiooni ametlikuks sõnumiks oli tervitada kõiki koeri, kes Soomes elavad – Soomes on üle 650 000 koera ja on aeg, et karvatuustid saavad lõpuks oma kuju Helsingi kõige kesksemal kohal, ütles pressiteates Musti ja Mirri turundusuht Henri Mäkinen.

Muidugi ei jäänud see skulptuur tähelepanuta ja leidis pildistamist ja jagamist sotsiaalmeedias, vaata näiteks: VR - Yhteisellä matkalla FB lehtLaura Wasströmi FB leht ja Instagram.

Reisikirja autor: Georgi Viies

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RICH Marketing Team is looking for a DIGITAL & MARKETING SPECIALIST

Rich International Creative Haircare OÜ

18. märts 2018

Hansapost otsib ONLINE KAMPAANIA JUHTI

Hansapost OÜ

07. märts 2018

Perton Ehitus otsib TURUNDUSSPETSIALISTI-PROJEKTIJUHTI

Perton Ehitus OÜ

01. märts 2018