Marko Saue soovitab: 10 head rakendust sisuloomeks

Marko Saue
Marko Saue

Äpid, mis teevad igapäevase sotsiaalmeedia sisuloome haldamise lihtsaks ja visuaalid mitmekesiseks.

Sotsiaalmeedia ekspert Marko Saue andis täna Best Internetil häid soovitusi ägeda ja efektse sisuloomise lihtsustamiseks. Need äpid aitavad kiiresti luua silmatorkavat sisu.

Canva - fototöötluse- ja disainiprogramm, lihtsustab postituste piltide disainimist. Sobib ka inimestele, kes ei ole disaini õppinud. Hea ja mitmekülgne Twitteri, Facebooki, Instagrammi template'ide valik. Kvaliteetne, disainitud postitus valmib sekunditega.

Slowmo Grapher - aegluubis filmiv kaamera ja fotomontaaž, sotsiaalmeedia jaoks täiesti piisava kvaliteediga video, lahedad eriefektid.

Legend - animeerib sisestatud teksti foto ja video peale, loob efektsema postituse.

Lumyer - llisab pildile animeeritud filtrid, muudab pildi emotsionaalsemaks ja silmatorkavamaks.

Vont - tekstide lisamine videole. Facebookis inimesed videosid tihtilugu häälega ei vaata, pigem subtiitritega jm selgitustekstidega. Lisab video ala- ja ülaosasse tekstid.

Jib Jab - saad enda või sõbra näo lisada humoorikatele GIF-kaartidele: äpp lõikab näokuju välja ja lisab selle automaatselt gifidele, ise lõikama ja kleepima ei pea.

Boomerang - lõbusad lühikesed video-loopid. Hetkel üks populaarsemaid sotsiaalmeedia äppe. Annab staatilise foto asemel oluliselt parema tulemuse.

Hyperlapse - timelapse kiirendusega walk-through videod. Hea sujuv, stabiilne pilt. Kui tavalist videot kiirendusega maha mängida, siis väriseks pilt palju rohkem.

Prisma - kunstistiilide filtrid fotodele. Kui see välja tuli, tegid kõik oma profiilipiltidele kunstifiltrid peale. Aga miks mitte teha sellega hoopis ägedaid kontoripilte?

Ditty - sisestad teksti, Ditty teeb sellest soundtracki, lisaks valib sõnade tähenduse järgi sobivad animatsioonid taustale, nii et ongi minutega valmis täisproduktsioon.

Milleks see kõik vajalik on? Sest kui Sa lood Facebookis igavat sisu, on Su leht sama hästi kui surnud.

Marko Saue
Marko Saue

Marko Saue on sotsiaalmeedia agentuuri Goal asutaja, tegevjuht ja loovjuht. Goal on viimaste aastate jooksul korraldanud üle 150 kampaania, nende klientide hulka kuuluvad nt Post24, SEB, If Kindlustus, Lux Express jt. Markol on üle 16 aasta jagu kogemusi reklaami, turunduse ja disaini valdkonnast. Enne Goali asutamist 2010. aastal töötas ta agentuuris Newton Marketing. Veelgi varasemalt reklaamifirmades Avatar Advertising ja Dada AD.

Kokkuvõtte Best Internet 2017 sotsiaalmeedia turunduse sessioonist tegi disaini- ja tarkvaraettevõtte Proekspert turundusjuht, TTÜ digiturunduse lektor Katariina Roosipuu.

Best Internet toimub 2. – 3. novembril 2017 Tallinnas

www.bestinternet.ee 

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RICKMAN TRADE OÜ is looking for a JURA PRODUCT MANAGER

Rickman Trade OÜ

26. oktoober 2018