Suurbritannias möödus videoreklaam bännerreklaamist

Video on kõige kiiremini kasvav reklaamiformaat ning moodustab kogu display-reklaami kulutustest tervelt 35%.

IAB UK / PwC Digital Adspend raportist selgub, et digireklaami kogukulutus kasvas võrreldes eelmise aasta esimese kuue kuuga 13,8%, jõudes 5,56 miljardi naelani.

Kulutused online videoreklaamile kasvasid aga kolm korda kiiremini, jõudes seejuures 46% kasvuga 699 miljardi naelani, samal ajal kui bännerireklaami kulutuste kasv kahanes 2%-ni, jäädes 685 miljardi naelani esimesel poolaastal.

Video on kahtlemata kõige kiiremini kasvav reklaamiformaat ning moodustab kogu display-reklaami kulutustest tervelt 35%.

„Aeg, mida inimesed veedavad vaadates online reklaame, on kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt,“ nendib IAB juht Jon Mews. „Seega pole mingi ime, et video on nüüd kõige kiiremini kasvav reklaamiformaat, mida reklaamijad üritavad ära kasutada.“

Kogu display-reklaam tervikuna – sh video, bännerid ja sisuturundus – kasvas 18% ehk 2 miljardi naelani, samas kui otsingureklaam kasvas 15% ehk 2,8 miljardi naelani.

Koos videoreklaami kasvuga on ka mobiilireklaami kulutuste osakaal suurenenud, tõustes 35%-lt 43%-ni.

Aastate võrdluses on mobiilireklaami kasv olnud 38% ning raporti kohaselt moodustab 57% kogu kuvareklaami kulutustest, 70% videokulutustest ning 83% sotsiaalmeediakulutustest.

Reklaamikulutused sotsiaalmeedias on kasvanud 42% jõudes 1,05 miljardi naelani, moodustades seega üle poole (53%) kogu display-reklaami turust.

Allikas: WARC

Alison Fennah, IAB Europe
Alison Fennah, IAB Europe

IAB Europe on Euroopa kõige olulisem erialaliit, mis koondab endas kõiki digitaalse turunduse osapooli (meedia, agentuurid, uuringufirmad, rekaamijad). IAB eesmärk on korrastada digiturunduse maailmas toimuvat, kehtestada standardeid, tegeleda uuringutega ja teha Brüsseli võimukoridorides lobbytööd.

2. novembril räägib IAB Europe'i esindaja Alison Fennah Tallinnas toimuval Eesti digitaalturunduse aastakonverentsil Best Internet digikampaaniate mõõtmisest.

Tutvu kavaga ta tule osalema: www.bestinternet.ee 

Alison tegeleb IAB Europe juures uuringute ja turundusega seotud küsimustega. Ta on varem olnud European Interactive Advertising Association tegevdirektor. 

Tuginedes IAB Europe'i tööle ja erinevatele uuringutele käsitleb Aliosn digireklaami peamisi probleeme ja pakub välja ka lahendusi järgmistes küsimustes:

  • auditooriumi mõõtmine
  • reklaamide nähtavuse standardiseerimine (viewability)
  • libauudiste keskkonnad ja brand safety
  • andmete kvaliteet

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

IDEA otsib AD-d

Idea Group

25. november 2018