Tieto Estonia esitas Disainiauhindade konkursile tehisintellektiga tehtud loovtöö

Tänavusele ADC Eesti Disainiauhinnad 2017 konkursile esitati mitmete teiste tööde hulgas üks omapärasel viisil valminud võistlustöö. Nimelt esitas IT-ettevõte Tieto Estonia firmagraafika/Väike süsteem kategoorias konkursile töö, mille väljatöötamise protsessis osales tehisintellekt. Teadaolevalt on AI kaasamine konkursitöö valmimisse esimene kord ADC Eesti Disainiauhindade ajaloos.

ADC Disainiauhindade konkursile esitatud Tööstus 4.0 visuaalse identiteedi loomise algetapis kaasasid Tieto disainerid tehisintellekti (AI), millele nad andsid loovjuhised, mille alusel lõi viimane paari minutiga rohkem kui sada erinevat kavandit. Selleks kasutati AI veebiteenust Logojoy, kus sisestati loovsuunad ehk see, mida ja kuidas sooviti uue CVIga sihtrühmadele öelda. Logojoy disainis paari minutiga enam kui sada kavandit, paigutas need toodetele ja demonstreeris, kuidas need reaalselt välja näeksid. Kliendile (Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit, ITL) esitleti valitud prototüüp-kavand ning edasi disainiti juba Tieto Estonias käsitsi. Tänu AI kasutamisele hoiti kokku mitukümmend töötundi, mis on iga kliendi jaoks väga suur sääst.

Lõpptulemuse põhjal koostati lisaks ka muid visuaalse identiteedi materjale, mille hulgas olid esitluste põhjad, messigraafika ja veebiressursid. Projekti juhtis Tieto Estonia kasutajakogemuse disainer Andres Kostiv, kelle sõnul on AI kaasamine disaini loome algfaasis nii efektiivne, et seda tehakse kindlasti ka tulevikus teiste projektide juures. Otsus kasutada disainimise algfaasis tavapäraselt käsitsi tehtavate kavandite loomiseks tehisintellekti tulenes efektiivsusest. Tehisintellekt teeb esimesed tööd kordades kiiremini kui kasvõi kõige kiirem disainer. Kaudselt on AI kaasamise taga ka fakt, et Tieto on üks esimestest ettevõtetest maailmas, mis on nimetanud tehisintellekti Alicia T Tieto äriüksuse juhatuse liikmeks.

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

RICKMAN TRADE OÜ is looking for a JURA PRODUCT MANAGER

Rickman Trade OÜ

26. oktoober 2018

OKO RESTORANID OÜ otsib MÜÜGIJUHTI

OKO Restoranid OÜ

01. november 2018