Rahvusooper Estonia uuendas visuaalset identiteeti

Uuel, 112. hooajal võtab Rahvusooper Estonia kasutusele värske visuaalse identiteedi, mille on teatrile 2017. aastal loonud disainibüroo Refleks loovjuhid Sten Lindpere ja Martin Pütsep.

"Muutuste peamisteks eesmärkideks on parem eristumine linnaruumis, selgem üldilme, kaasaegsem ja ühtlustatud visuaal ning teistest teatritest eristuv nägu," rääkis Rahvusooper Estonia avalike suhete ja turundusteenistuse juht Ülla Veerg.

Lavastuste üldvisuaali põhikujundiks saab lavastuse initsiaal või iseloomulik täht, mille sisse kuvatakse lavastuse foto. Vajaminev tähestik sai ekstra Estoniale välja töötatud.

Selline lahendus töötab kahes etapis – esimeses etapis, sageli isegi poolteist aastat varem, kui uued lavastused vajavad materjale, aga ei ole veel fotosid, kasutatakse ainult graafilist tähte. Sellele tähele antakse lõplik nüanss mõne huvitava graafilise elemendiga, mis ühendatakse tähega. Teises etapis, kui on juba ka fotomaterjali, kuvatakse foto tähe sisse. Värvipalett on avatud, seega tähe värvi võib valida sisu või teemaga sobiva, muu graafika on must-valge. Aktsendi loomiseks kasutatakse punast, kollast ja kuldset värvi.

Täiesti uus visuaal loodi noorteprojektidele – nende graafiline lahendus on Estonia omale vastupidine: valge täht joonistub suurelt välja taustapildilt. Käekiri on noortepärane, lõbus ja paljudes kohtades käsitsi kirjutatud.

Lisaks uue identiteedi väljatöötamisele sai värskendatud Estonia logo, mis on nüüd selgem ja paremini loetav. Logos säilib juba tuttav maja kujutis, kuid muutunud on font ning sõna Estonia on esile tõstetud.

Suuremat tähelepanu pööratakse kõikides kanalites kodulehe aadressile. Nii väliplakatitel, mängukavadel kui ka sotsiaalmeedias tuuakse selgelt esile opera.ee. 

Trükised on tulevikus kvaliteetsemal eripaberil, väikese värskenduse said ka koduleht ja sotsiaalmeedia kanalid. Valmisid mitmed erilahendused. 

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused