Heinekeni uus kampaania tegi Pepsile ninanipsu

Kaader Heinekeni reklaamist
Kaader Heinekeni reklaamist

Pepsi eelmisel kuul ilmunud kampaania kukkus avalikkuse silmis täiega läbi, mille peale ettevõte, saba jalge vahel, mõneks hetkeks koos oma reklaamiga pildilt kadus. Loomulikult oodati, et tekkinud olukorda kasutab enda kasuks magusasti ära Coca-Cola, kuid siiani pole sealt kippu ega kõppu kuulda olnud. Asja võttis käsile hoopis Heineken ja näitas Pepsile, kuidas üks sotsiaalse alatooniga kampaania peaks välja nägema.

Meeldetuletuseks neile, kes Pepsi saagaga kursis pole, siis ettevõte üritas oma reklaamiga näidata, et Ameerikas valitsevaid ühiskondlike probleeme saab lahendada karastusjoogiga. Tundub, et selline lihtsustatud käsitlus valukohtade väljatoomisest ja leevendamisest enda brändi upitamisega ei läinud rahvale absoluutselt peale, eriti olukorras, mil ettevõtted üldiselt on hakanud teadlikult ja ausalt avalikel teemadel kaasa rääkima.

Pepsi on oma reklaami igalt poolt maha võtnud, kuid siit lehelt on võimalik veel seda näha

Heineken seevastu lähenes asjale pragmaatilisemalt. Nad suutsid näha ühiskonnas valitsevaid tendentse sisukamalt ja tõid välja probleemi, et erinevate vaadetega inimesed ei oska dialoogi astuda ega näe vastases enam inimest, vaid lihtsalt mingit valet arvamust, mida tuleb materdada. Suhtlus on kolinud enamasti sotsiaalmeediasse, kus teineteise vaateid sõimatakse, niiviisi ei lahene aga ükski probleem.
 
Heineken lahendas oma reklaami sotsiaalse eksperimendi võtmes - nad panid ühte ruumi kaks eri vaadetega võõrast inimest, lasid neil koos lahendada ülesandeid, saada omavahel tuttavaks ning lõpuks avaldati osavõtjatele ka endile, et nendega samas ruumis viibiv inimene omab kardinaalselt teistsuguseid maailmavaateid. Lõpuks pidid osalejad otsustama, kas võtta paar (Heinekeni) õlut, rääkida nende vaadete erinevustest ja suhelda näost näkku kui inimene inimesega või minna vihasena laiali – enamik valis dialoogi.
 


 
Agentuur: Agency Publicis London
Klient: Heineken
 
 
Loo allikas

Osale arutelus

ERROR: Object template SessionInfo is missing!

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Best Marketingi sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

JOTEL LTD is looking for a SALES MANAGER

Finesta Baltic OÜ

16. november 2018